tphnews.plarrow right†MOBILEarrow right†Tablety używane – gdzie kupić i na co zwrócić uwagę przy zakupie
Sebastian Siwiec

Sebastian Siwiec

|

13 czerwca 2024

Tablety używane – gdzie kupić i na co zwrócić uwagę przy zakupie

Tablety używane – gdzie kupić i na co zwrócić uwagę przy zakupie

Spis treści

Tablety używane stają się coraz bardziej popularne wśród osób szukających dobrej jakości urządzeń w przystępnej cenie. Kupno używanego tabletu może zaoszczędzić sporo pieniędzy, ale wymaga ostrożności i wiedzy na temat tego, czego szukać. W tym artykule przyjrzymy się najlepszym miejscom do kupowania tabletów używanych, zaletom i wadom takiego zakupu, a także temu, na co należy zwrócić uwagę podczas wybierania używanego urządzenia.

Kluczowe wnioski:
 • Kupowanie tabletów używanych może znacznie obniżyć koszty, ale wymaga starannej weryfikacji stanu urządzenia.
 • Istnieją zarówno zalety, jak i wady posiadania używanego tabletu, które należy rozważyć.
 • Podczas wybierania używanego tabletu ważne jest zwrócenie uwagi na takie aspekty jak stan baterii, ekranu i obudowy.
 • Kupowanie od zaufanych źródeł i sprawdzenie historii urządzenia może pomóc w uniknięciu problemów.
 • Rozważanie popularnych i solidnych marek tabletów zwiększa szanse na zakup dobrego jakościowo urządzenia.

Najlepsze miejsca do kupowania tabletów używanych

Jednym z głównych miejsc do rozważenia podczas poszukiwań używanych tabletów są serwisy aukcyjne i ogłoszeniowe, takie jak Allegro czy OLX. Na tych platformach można znaleźć szeroką ofertę urządzeń w różnych przedziałach cenowych, pochodzących od sprzedawców indywidualnych oraz firm. Kluczem jest dokładne przestudiowanie opisów i zdjęć, aby upewnić się, że tablet jest w dobrym stanie.

Kolejną opcją są sklepy z elektroniką używaną, które zazwyczaj oferują pewną gwarancję na sprzedawane przez siebie tablety używane. Chociaż ceny mogą być wyższe niż na aukcjach, jest to dobra droga dla osób, które cenią sobie większe bezpieczeństwo i możliwość zwrotu lub wymiany w razie problemów.

Warto również rozważyć zakup odnowionych tabletów bezpośrednio od producenta lub autoryzowanych sprzedawców. Urządzenia te przeszły proces regeneracji, dzięki czemu działają jak nowe, a jednocześnie są tańsze od zupełnie nowych modeli.

Nie można zapominać o możliwości kupna używanego tabletu od znajomych lub rodziny. Jest to często najlepsza opcja, ponieważ mamy szansę dokładnie obejrzeć urządzenie i dowiedzieć się o jego historii użytkowania.

Zalety i wady kupowania używanego tabletu

Decydując się na zakup używanego tabletu, należy rozważyć zarówno zalety, jak i wady takiego wyboru. Jedną z głównych zalet jest oczywiście niższa cena w porównaniu do urządzeń nowych. Oszczędności mogą sięgać nawet kilkuset złotych, co jest istotne dla osób o ograniczonym budżecie.

Kolejną zaletą jest mniejszy wpływ na środowisko. Kupując używany tablet, przedłużamy jego cykl życia i ograniczamy zapotrzebowanie na nowe urządzenia, co zmniejsza ślad węglowy. Dodatkowo, wiele firm zajmujących się regeneracją sprzętu dokładnie czyści i przygotowuje używane produkty do ponownej sprzedaży.

Z drugiej strony, zakup tabletu używanego wiąże się z pewnymi ryzykami. Istnieje możliwość, że urządzenie będzie miało ukryte wady lub usterki, które mogą ujawnić się po pewnym czasie użytkowania. Ponadto, okres gwarancji na używane tablety jest często krótszy lub może jej w ogóle nie być.

 • Niższe koszty w porównaniu z urządzeniami nowymi.
 • Mniejszy wpływ na środowisko poprzez przedłużenie cyklu życia urządzenia.
 • Ryzyko ukrytych wad lub usterek, które mogą ujawnić się po zakupie.
 • Krótszy lub brak okresu gwarancji na używane urządzenia.

Rzeczy, na które trzeba zwrócić uwagę przy zakupie

Aby uniknąć rozczarowań i problemów związanych z zakupem używanego tabletu, należy zwrócić uwagę na kilka kluczowych aspektów. Jednym z nich jest stan baterii, który ma ogromny wpływ na czas pracy urządzenia. Warto upewnić się, że bateria wytrzymuje przynajmniej kilka godzin na jednym ładowaniu.

Nie mniej istotny jest stan ekranu. Należy dokładnie obejrzeć go pod różnymi kątami, sprawdzając, czy nie ma zarysowań, pęknięć lub martwych pikseli, które mogą utrudniać korzystanie z tabletu. Ważna jest również obudowa – powinna być wolna od większych uszkodzeń, takich jak pęknięcia czy odłamane elementy.

Warto również sprawdzić wersję systemu operacyjnego i upewnić się, że jest ona aktualna lub możliwa do zaktualizowania. Nieaktualne systemy mogą powodować problemy z bezpieczeństwem i kompatybilnością z aplikacjami.

Kolejną ważną rzeczą jest weryfikacja, czy tablet nie jest zablokowany przez operatora lub poprzedniego właściciela. W przeciwnym razie może okazać się, że urządzenie jest praktycznie bezużyteczne.

Jak zweryfikować stan używanego tabletu przed zakupem

Aby upewnić się, że używany tablet, który chcesz kupić, jest w dobrym stanie, warto zastosować kilka sprawdzonych metod weryfikacji. Przede wszystkim, jeśli to możliwe, obejrzyj urządzenie osobiście i przetestuj jego kluczowe funkcje, takie jak dotykowy ekran, aparat, łączność bezprzewodową itp.

Jeśli kupujesz od nieznanego sprzedawcy, poproś o udostępnienie zrzutów ekranu pokazujących informacje o urządzeniu, takie jak wersja systemu operacyjnego, stan baterii oraz historię napraw i modyfikacji. Możesz również poprosić o zrobienie zdjęć lub nagrania wideo prezentującego działanie tabletu.

Warto również sprawdzić historię urządzenia, na przykład wprowadzając jego numer seryjny lub IMEI na stronach internetowych firm zajmujących się odzyskiwaniem skradzionych urządzeń mobilnych. Pomoże to upewnić się, że tablet nie pochodzi z kradzieży.

 • Obejrzyj i przetestuj urządzenie osobiście, jeśli to możliwe.
 • Poproś o zrzuty ekranu i materiały wideo prezentujące stan i działanie tabletu.
 • Sprawdź historię urządzenia, wprowadzając jego numer seryjny lub IMEI na odpowiednich stronach.

Popularni producenci tabletów używanych do rozważenia

Przy wyborze używanego tabletu warto rozważyć urządzenia popularnych i renomowanych producentów, którzy słyną z solidnej jakości swoich produktów. Jednym z nich jest bez wątpienia Apple, którego iPady cieszą się ogromną popularnością i dobrze trzymają cenę na rynku wtórnym.

Kolejną marką wartą uwagi jest Samsung, oferujący szeroki wybór tabletów z systemem Android w różnych przedziałach cenowych. Urządzenia tej firmy zazwyczaj cechują się dobrą jakością wykonania i wydajnymi podzespołami.

Podsumowanie

Rynek używanych tabletów oferuje szeroki wybór urządzeń w różnych przedziałach cenowych, co pozwala zaoszczędzić pieniądze i jednocześnie cieszyć się dobrą jakością sprzętu. Jednak przed zakupem należy zwrócić uwagę na kluczowe aspekty, takie jak stan baterii, ekranu, obudowy, a także zweryfikować historię urządzenia.

Wybierając używany tablet, warto rozważyć renomowane marki, takie jak Apple, Samsung czy Huawei, które gwarantują solidną jakość i dostępność części zamiennych. Pamiętaj również o negocjowaniu ceny oraz korzystaniu z zaufanych źródeł, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo i satysfakcję z zakupu.

5 Podobnych Artykułów:

 1. Najlepsze aparaty Xiaomi – który model warto wybrać w 2024?
 2. Szczoteczka Hoffen – jakie końcówki wybrać do szczoteczki Hoffen
 3. Piecyk na naftę – wydajne i niezawodne ogrzewanie do domu
 4. Ford Crown Taxi – klasyczna taksówka, która nadal imponuje
 5. Żarówka imitująca światło słoneczne – jakie wybrać dla domu

Zobacz więcej