tphnews.plarrow right†MOBILEarrow right†Jak zmienić iMessage na SMS w iPhone – szczegółowy poradnik
Sebastian Siwiec

Sebastian Siwiec

|

13 czerwca 2024

Jak zmienić iMessage na SMS w iPhone – szczegółowy poradnik

Jak zmienić iMessage na SMS w iPhone – szczegółowy poradnik

Spis treści

Jak zmienic imessage na sms na iPhonie może być konieczne z wielu powodów - Twój znajomy może nie mieć urządzenia z systemem iOS, możesz mieć ograniczone dane lub przebywać poza zasięgiem sieci Wi-Fi. Niezależnie od sytuacji, ten szczegółowy przewodnik przeprowadzi Cię przez proces zmiany ustawień, aby wysyłać wiadomości tekstowe za pomocą standardowej usługi SMS zamiast iMessage.

Kluczowe wnioski:
 • Przełączanie między iMessage a SMS w iOS jest proste, ale niektóre ustawienia mogą być ukryte głębiej w menu.
 • Upewnij się, że masz aktywny plan z włączoną usługą SMS, inaczej nie będziesz mógł wysyłać wiadomości tekstowych.
 • Jeśli masz problemy z przejściem na SMS, spróbuj zrestartować iPhone lub wyczyścić dane aplikacji Wiadomości.
 • Funkcja SMS jest przydatna, gdy rozmawiasz z kimś bez dostępu do iMessage lub gdy masz słaby sygnał.
 • Istnieją również alternatywne aplikacje do wysyłania wiadomości, które mogą zaoferować więcej funkcji niż standardowa aplikacja SMS.

Jak zmienić iMessage na SMS w iPhone – ustawienia domyślne

Ustawienia domyślne są kluczem do zmiany usługi jak zmienić imessage na sms na Twoim iPhonie. Podczas konfiguracji nowego urządzenia, system iOS automatycznie wykrywa, czy masz dostęp do iMessage, i aktywuje tę usługę jako metodę wysyłania wiadomości. Jednak możesz w dowolnym momencie przełączyć się na standardowe SMS-y.

Otwórz aplikację Ustawienia i przejdź do opcji Wiadomości. W tym miejscu zobaczysz kilka ważnych ustawień, które kontrolują sposoby komunikacji za pomocą Twojego iPhone'a. Przede wszystkim zwróć uwagę na opcję "Wyślij jako SMS", która domyślnie jest włączona. Oznacza to, że jeśli odbiorca nie ma dostępu do iMessage, Twoja wiadomość zostanie wysłana jako SMS.

Kolejną istotną opcją jest "Start nowej rozmowy", gdzie możesz wybrać, czy chcesz rozpoczynać każdą nową konwersację przy użyciu iMessage, czy SMS. Jeśli zdecydujesz się na tę drugą opcję, wszystkie Twoje nowe rozmowy będą korzystać z usługi SMS, o ile ponownie tego nie zmienisz.

W ustawieniach domyślnych możesz również wyłączyć iMessage całkowicie. W tym celu wystarczy przejść do ekranu głównego ustawień Wiadomości i wyłączyć przełącznik obok iMessage. Od tego momentu wszystkie Twoje rozmowy będą prowadzone za pośrednictwem SMS-ów, niezależnie od preferencji odbiorcy.

Jak zmienic imessage na sms w iPhone - krok po kroku

Zmiana z iMessage na SMS w dowolnym momencie jest całkiem prosta. Oto krok po kroku, jak to zrobić:

1. Otwórz aplikację Wiadomości na swoim iPhonie. 2. Znajdź rozmowę, dla której chcesz zmienić metodę komunikacji. 3. Naciśnij ikonę kontaktu lub nazwy grupy w górnej części ekranu. 4. Zobaczysz opcję "Wyślij jako SMS" - jeśli jest wyłączona, włącz ją. 5. Potwierdź zmianę, a Twoja rozmowa iMessage przemieni się w zwykłą rozmowę SMS.

Możesz również zmienić ustawienia domyślne dla wszystkich nowych rozmów, aby używać SMS-ów zamiast iMessage. W tym celu przejdź do Ustawień > Wiadomości i zmień opcję "Start nowej rozmowy" na SMS.

Pamiętaj jednak, że odbiorca musi mieć kompatybilny telefon i aktywną usługę SMS. W przeciwnym razie Twoje wiadomości nie zostaną dostarczone.

 • Zmiana na SMS działa natychmiast – nie trzeba restartować iPhone'a.
 • Możesz w dowolnym momencie wrócić do iMessage, włączając tę opcję ponownie.

Jak zmienic imessage na sms iPhone z iOS 16 lub nowszy

W najnowszych wersjach systemu iOS firma Apple uczyniła proces przełączania między iMessage a SMS jeszcze bardziej intuicyjnym. Jeśli masz iPhone'a z systemem iOS 16 lub nowszym, oto jak jak zmienić imessage na sms:

1. Otwórz aplikację Wiadomości i przejdź do rozmowy, którą chcesz przenieść na SMS. 2. Naciśnij ikonę kontaktu lub grupową na górze ekranu. 3. W menu, które się otworzy, zobaczysz wyraźną opcję "Wyślij jako SMS" – naciśnij ją, aby włączyć wysyłanie wiadomości SMS.

Będziesz mógł natychmiast wysyłać SMS-y do tego kontaktu lub grupy. Aby wrócić do iMessage, wystarczy ponownie nacisnąć tę samą opcję i wyłączyć "Wyślij jako SMS".

W najnowszych wersjach iOS ustawienia wiadomości zostały uproszczone, a przełączanie między metodami komunikacji jest bardziej bezpośrednie. Apple stale poprawia użyteczność swojego oprogramowania, aby zapewnić jak najlepsze wrażenia użytkownika.

Jak zmienic imessage na sms iPhone z iOS 15 lub starszy

Zdjęcie Jak zmienić iMessage na SMS w iPhone – szczegółowy poradnik

Jeśli posiadasz starszą wersję systemu, na przykład iOS 15 lub wcześniejszą, proces jak zmienić imessage na sms będzie nieco inny. Oto kroki:

1. Otwórz aplikację Wiadomości i przejdź do określonej rozmowy. 2. Naciśnij ikonę kontaktu lub nazwy grupy na górze ekranu. 3. Przewiń w dół do opcji "Wyślij jako SMS". Możesz ją włączyć lub wyłączyć zgodnie z preferencjami.

W starszych wersjach systemu iOS opcja przełączania na SMS może być nieco mniej widoczna w interfejsie użytkownika, ale wciąż łatwo dostępna. Możesz również zmienić ustawienia domyślne, przełączając się na "SMS" w opcji "Start nowej rozmowy" w ustawieniach Wiadomości.

Warto pamiętać, że po włączeniu opcji "Wyślij jako SMS" w starszych wersjach iOS, nadal będziesz widzieć wszystkie poprzednie wiadomości z konwersacji iMessage. Jednak nowe wiadomości będą przesyłane za pośrednictwem sieci komórkowej jako SMS-y.

 • Upewnij się, że masz aktywny plan z włączoną usługą SMS, zanim spróbujesz tej metody.
 • Wiadomości multimedialne mogą być ograniczone po przełączeniu się na SMS.

Rozwiązywanie problemów z SMS zamiast iMessage na iPhone

Przejście z iMessage na SMS zazwyczaj przebiega gładko, ale czasami możesz napotkać pewne problemy. Oto kilka porad, jak je rozwiązać:

1. Upewnij się, że masz aktywny plan z włączoną usługą SMS. Bez tego nie będziesz mógł wysyłać wiadomości SMS. 2. Sprawdź, czy odbiorca ma kompatybilny telefon i włączoną usługę SMS. Jeśli nie, Twoje wiadomości nie zostaną dostarczone.

Podsumowanie

Ten szczegółowy poradnik objaśnił, jak zmienić imessage na sms na iPhonie. Proces jest stosunkowo prosty, ale niektóre kroki mogą się różnić w zależności od wersji systemu operacyjnego iOS. Użytkownicy powinni pamiętać o upewnieniu się, że mają aktywną usługę SMS, aby móc wysyłać wiadomości tekstowe.

Czasami przełączanie między iMessage a SMS może powodować problemy. W takich przypadkach zaleca się zrestartowanie iPhone'a lub wyczyszczenie danych aplikacji Wiadomości. Istnieją również inne aplikacje do wysyłania SMS, które mogą zaoferować dodatkowe funkcje i większą wygodę.

5 Podobnych Artykułów:

 1. Najlepsze aparaty Xiaomi – który model warto wybrać w 2024?
 2. Tablety używane – gdzie kupić i na co zwrócić uwagę przy zakupie
 3. Pobieranie MP3 z YouTube – jak szybko ściągnąć ulubioną muzykę
 4. Ford Crown Taxi – klasyczna taksówka, która nadal imponuje
 5. Żarówka imitująca światło słoneczne – jakie wybrać dla domu

Zobacz więcej