tphnews.plarrow right†MOBILEarrow right†Wiadomości głosowe z Messengera – jak je pobrać i zapisać?
Sebastian Siwiec

Sebastian Siwiec

|

13 czerwca 2024

Wiadomości głosowe z Messengera – jak je pobrać i zapisać?

Wiadomości głosowe z Messengera – jak je pobrać i zapisać?

Spis treści

Jak pobrać wiadomość głosową z Messengera? To pytanie nurtuje wielu użytkowników tej popularnej platformy komunikacyjnej. Wiadomości głosowe umożliwiają szybką i wygodną wymianę informacji, ale czasami chcemy je zapisać na później lub podzielić się nimi z innymi. Na szczęście istnieje kilka prostych sposobów na pobranie i zapisanie tych plików dźwiękowych.

Kluczowe wnioski:
 • Pobieranie wiadomości głosowych z aplikacji Messenger jest możliwe zarówno na urządzeniach mobilnych, jak i komputerach.
 • W przypadku telefonów można skorzystać z wbudowanych funkcji systemu lub dedykowanych aplikacji.
 • Dla komputerów dostępne są rozszerzenia przeglądarki i programy zewnętrzne.
 • Zapisane pliki można następnie udostępniać, archiwizować lub nawet edytować.
 • Przed pobraniem wiadomości głosowych warto upewnić się, że przestrzegamy zasad prywatności i praw autorskich.

Pobieranie wiadomości głosowych z Messengera przez aplikację

Jedną z najbardziej wygodnych metod na jak pobrać nagranie głosowe z messengera na telefonie jest skorzystanie z wbudowanych funkcji samej aplikacji. Messenger oferuje opcję zapisywania wiadomości głosowych bezpośrednio na Twoim urządzeniu mobilnym, dzięki czemu zawsze będziesz miał do nich dostęp.

Aby jak zapisać wiadomość głosową z messengera, otwórz aplikację i przejdź do konwersacji, z której chcesz pobrać plik dźwiękowy. Naciśnij i przytrzymaj wiadomość głosową, a następnie z menu kontekstowego wybierz opcję "Zapisz". Plik zostanie zapisany w folderze "Messenger" na Twoim smartfonie lub tablecie.

Warto pamiętać, że zapisane nagrania będą dostępne tylko na urządzeniu, na którym zostały pobrane. Jeśli więc chcesz mieć do nich dostęp również na innych urządzeniach, musisz je ręcznie przenieść lub skorzystać z chmury.

Ponadto opcja pobierania wiadomości głosowych z Messengera może różnić się nieco w zależności od używanego systemu operacyjnego (Android czy iOS) oraz wersji aplikacji. Dlatego zawsze warto sprawdzić aktualne ustawienia i instrukcje.

Jak pobrać wiadomość głosową z Messengera na komputerze?

Choć Messenger jest przede wszystkim aplikacją mobilną, wielu użytkowników korzysta z niej również na komputerach. Niestety, oficjalna wersja na pecety nie oferuje tak łatwego sposobu na pobieranie wiadomości głosowych jak ta na smartfony. Nie oznacza to jednak, że jest to niemożliwe.

Jedną z opcji jest zastosowanie odpowiednich rozszerzeń przeglądarki internetowej, które umożliwiają zapisywanie plików dźwiękowych z Messengera. Przykładowo dla przeglądarki Chrome można zainstalować dodatek o nazwie "Messenger Download Audio".

Innym sposobem jest skorzystanie z zewnętrznych programów lub witryn, które potrafią wyodrębnić i zapisać wiadomości głosowe z Messengera. Przykładem może być popularna usługa online DownVoice, która działa dla obu wersji aplikacji - na komputer i urządzenia mobilne.

Niezależnie od wybranej metody, pamiętaj, aby przestrzegać zasad właściwego użytkowania dotyczących prywatności i praw autorskich. Nie pobieraj ani nie udostępniaj cudzych nagrań bez zgody, a zapisane pliki traktuj jako poufne.

Pobierz wiadomości głosowe z Messengera na Androida

Użytkownicy systemu Android mają kilka prostych sposobów na jak pobrać nagranie głosowe z messengera na telefonie. Najpopularniejszą metodą jest skorzystanie z wbudowanych funkcji aplikacji, które omówiliśmy wcześniej. Wystarczy przytrzymać wiadomość głosową i wybrać opcję "Zapisz".

Alternatywnie możesz również wykorzystać zewnętrzne aplikacje przeznaczone specjalnie do pobierania i zarządzania plikami multimedialnymi z popularnych komunikatorów. Jednym z przykładów jest Droid Transfer, który współpracuje nie tylko z Messengerem, ale także WhatsAppem, Telegramem i innymi.

Szczególnie przydatne mogą okazać się aplikacje klonujące dane, które tworzą kopie zapasowe całej zawartości Twojego urządzenia, w tym wiadomości głosowych z Messengera. Należy jednak pamiętać, że tego typu programy wymagają uprawnień Root i dostępu do poufnych danych, więc korzystaj z nich ostrożnie.

 • Skorzystaj z opcji "Zapisz" wewnątrz aplikacji Messenger.
 • Wypróbuj dedykowane aplikacje, takie jak Droid Transfer.
 • Użyj aplikacji klonującej dane, ale zachowaj ostrożność.

Pobranie wiadomości głosowych z Messengera na iOS

Zdjęcie Wiadomości głosowe z Messengera – jak je pobrać i zapisać?

Użytkownicy urządzeń Apple mogą nieco łatwiej jak zapisać wiadomość głosową z messengera niż ci korzystający z Androida. Wszystko dzięki dobrze zintegrowanemu z systemem iOS menadżerowi plików oraz chmurze iCloud.

W aplikacji Messenger na iPhone'a lub iPada możesz zapisać wiadomość głosową, przytrzymując ją i wybierając opcję "Zapisz". Następnie plik trafi do folderu "Messenger" w aplikacji Pliki. Stamtąd możesz go przenieść w dowolne miejsce na urządzeniu lub chmurze.

Innym sposobem jest zsynchronizowanie danych Messengera z iCloud, a następnie pobranie nagrań głosowych z chmury na komputer. Możesz to zrobić za pomocą oficjalnej aplikacji iCloud dla Windows lub przeglądarki internetowej.

Niezależnie od wybranej metody pamiętaj, aby regularnie tworzyć kopie zapasowe ważnych plików. Chociaż iCloud jest uznawany za bezpieczne miejsce, zdarzają się awarie i wypadki losowe, na które warto być przygotowanym.

Jak uzyskać dostęp do pobranych wiadomości głosowych?

Po pomyślnym pobraniu wiadomości głosowych z Messengera pojawia się pytanie - gdzie one się znajdują i jak je odtworzyć? Odpowiedź zależy od użytej metody i urządzenia.

Jeśli pobierałeś pliki na smartfon lub tablet, najczęściej znajdziesz je w folderze "Messenger" w głównym menadżerze plików. Stamtąd można je przenieść w dowolne miejsce, skopiować na inne urządzenie lub nawet udostępnić online.

W przypadku pobrań na komputerze ścieżka dostępu będzie zależeć od użytego programu lub usługi online. Na przykład rozszerzenia dla przeglądarek zwykle zapisują pliki w folderze "Pobrane".

 • Na urządzeniach mobilnych: folder "Messenger" w menadżerze plików.
 • Na komputerach: ścieżka zależy od użytego narzędzia.
 • Możesz przenosić, kopiować i udostępniać pobrane nagrania.

Podsumowanie

Pobieranie wiadomości głosowych z Messengera na urządzenia mobilne jest procesem bardzo prostym. Wystarczy przytrzymać palcem nagranie w aplikacji i wybrać opcję "Zapisz". W ten sposób jak pobrać nagranie głosowe z messengera na telefonie zostanie zapisane na dysku urządzenia w folderze "Messenger".

Z kolei jak zapisać wiadomość głosową z messengera na komputerze wymaga skorzystania z dodatkowych narzędzi, takich jak rozszerzenia przeglądarki czy zewnętrzne programy. Pobrane pliki będą dostępne w folderze wskazanym przez dane narzędzie, np. "Pobrane". Stamtąd można je przenosić, kopiować i udostępniać zgodnie z potrzebami.

5 Podobnych Artykułów:

 1. Najlepsze aparaty Xiaomi – który model warto wybrać w 2024?
 2. Tablety używane – gdzie kupić i na co zwrócić uwagę przy zakupie
 3. Pobieranie MP3 z YouTube – jak szybko ściągnąć ulubioną muzykę
 4. Ford Crown Taxi – klasyczna taksówka, która nadal imponuje
 5. Żarówka imitująca światło słoneczne – jakie wybrać dla domu

Zobacz więcej