WYTWÓRNIE MUZYCZNE PROTESTUJĄ. O CO CHODZI Z #THESHOWMUSTBEPAUSED?

WYTWÓRNIE MUZYCZNE PROTESTUJĄ. O CO CHODZI Z #THESHOWMUSTBEPAUSED?

Share This Post

Od kilku dni słyszymy o zamieszaniu w Stanach Zjednoczonych. Zamieszaniu, które ma szczytny cel. Dziś do protestu przeciw rasizmowi dołączają amerykańskie wytwórnie muzyczne. Jak będzie wyglądał ten protest i co to oznacza dla nas?

Od czego się zaczęło? Poruszenie wywołały ostatnie ataki na czarnoskórych obywateli Stanów Zjednoczonych. Wśród nich najgłośniej mogliśmy usłyszeć o Georgu Floydzie, Breonnie Taylor, czy Ahmudzie Arbery. Jednak to nie jedyne ofiary amerykańskiej policji. Czarni obywatele stali się jedynie statystyką, która nie przejmowała władzy.

Amerykę ogarnęła fala protestu. Obywatele zjednoczyli się podczas manifestacji, które również zostają coraz krwawiej przerywane przez policję. #BLACKLIVESMATTER osiąga szczyty popularności, nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale również i na całym świecie. Każdego dnia liczba protestujących rośnie. Do nich dołączyli również artyści. Na serwisach społecznościowych możemy zobaczyć zdjęcia artystów, takich jak Halsey, Ariana Grande, Madison Beer, czy  Yungblud, którzy biorą udział lub pomagają podczas manifestacji. Dziś również dołączyły do nich wytwórnie muzyczne oraz aplikacje streamingowe.

Zdjęcie

Przemysł muzyczny od dzisiaj strajkuje. Cel jest tylko jeden – wesprzeć społeczność protestującą przeciwko rasizmowi. Od dzisiaj (2 czerwca) nie będą wypuszczali nowej muzyki przez tydzień. Jak piszą autorzy oświadczenia, przemysł muzyczny jest wart kilka miliardów dollarów, również dużą jego część zawdzięcza Czarnym muzykom i odbiorcom.

Do protestu dołączyły również takie wytwórnie i platformy streamingowe jak Interscope, Sony, Spotify, czy Apple Music. Przez najbliższy tydzień nie będą publikować nowej muzyki, serwisy streamingowe zostaną zatrzymane lub protest będzie zamanifestowany w inny sposób.

Zdjęcie

Co możesz zrobić jako jednostka? Oczywiście, sami nie jesteśmy w stanie zmienić prawa, ochronić naszych przyjaciół. Zachęcamy do podpisania petycji w sprawie #BLACKLIVESMATTER, wszystkie odnośniki znajdziecie pod linkiem: https://blacklivesmatters.carrd.co/#petitions

https://www.instagram.com/p/CA4S2c3nPRE/

- Advertisment -

Share This Post

- Advertisement -

NAJPOPULARNIEJSZE

THE POP HUB AWARDS 2021 – NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE O TEGOROCZNEJ INTERNETOWEJ GALI

Wraz z cieplejszym okresem roku, zbliża sie 5. gala...

PLAYLISTA NA PRIDE MONTH!

Czerwiec określany jest Miesiącem Dumy osób LGBT+, to właśnie...

SIA I DAVID GUETTA PO RAZ KOLEJNY ŁĄCZĄ SIŁY!

Sia wypuściła właśnie nowy utwór "Floating Through Space" nagrany wspólnie ze swoim długoletnim współpracownikiem, Davidem...

Doda o singlu “Girls To Buy” TO BĘDZIE HYMN KAŻDEJ ESKORTY!

W związku z premierą utworu "Girls To Buy" porozmawiałem...

HONORATA SKARBEK O NOWYM SINGLU “WULKAN” I PRZEKAZIE MU TOWARZYSZĄCYM

Przeprowadziłem wywiad z Honoratą Skarbek. Wypytałem artystkę o nową...

O SINGLU “WYPŁYWAM” I “THE VOICE KIDS”, CZYLI 5 SZYBKICH PYTAŃ DO MATEUSZA GOLICKIEGO

W cyklu “5 szybkich pytań do…” przepytuję Waszych ulubionych...