WYTWÓRNIE MUZYCZNE PROTESTUJĄ. O CO CHODZI Z #THESHOWMUSTBEPAUSED?

-

- Advertisment -Muzyka - sprawdź na Ceneo

Od kilku dni słyszymy o zamieszaniu w Stanach Zjednoczonych. Zamieszaniu, które ma szczytny cel. Dziś do protestu przeciw rasizmowi dołączają amerykańskie wytwórnie muzyczne. Jak będzie wyglądał ten protest i co to oznacza dla nas?

Od czego się zaczęło? Poruszenie wywołały ostatnie ataki na czarnoskórych obywateli Stanów Zjednoczonych. Wśród nich najgłośniej mogliśmy usłyszeć o Georgu Floydzie, Breonnie Taylor, czy Ahmudzie Arbery. Jednak to nie jedyne ofiary amerykańskiej policji. Czarni obywatele stali się jedynie statystyką, która nie przejmowała władzy.

Amerykę ogarnęła fala protestu. Obywatele zjednoczyli się podczas manifestacji, które również zostają coraz krwawiej przerywane przez policję. #BLACKLIVESMATTER osiąga szczyty popularności, nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale również i na całym świecie. Każdego dnia liczba protestujących rośnie. Do nich dołączyli również artyści. Na serwisach społecznościowych możemy zobaczyć zdjęcia artystów, takich jak Halsey, Ariana Grande, Madison Beer, czy  Yungblud, którzy biorą udział lub pomagają podczas manifestacji. Dziś również dołączyły do nich wytwórnie muzyczne oraz aplikacje streamingowe.

Zdjęcie

Przemysł muzyczny od dzisiaj strajkuje. Cel jest tylko jeden – wesprzeć społeczność protestującą przeciwko rasizmowi. Od dzisiaj (2 czerwca) nie będą wypuszczali nowej muzyki przez tydzień. Jak piszą autorzy oświadczenia, przemysł muzyczny jest wart kilka miliardów dollarów, również dużą jego część zawdzięcza Czarnym muzykom i odbiorcom.

Do protestu dołączyły również takie wytwórnie i platformy streamingowe jak Interscope, Sony, Spotify, czy Apple Music. Przez najbliższy tydzień nie będą publikować nowej muzyki, serwisy streamingowe zostaną zatrzymane lub protest będzie zamanifestowany w inny sposób.

Zdjęcie

Co możesz zrobić jako jednostka? Oczywiście, sami nie jesteśmy w stanie zmienić prawa, ochronić naszych przyjaciół. Zachęcamy do podpisania petycji w sprawie #BLACKLIVESMATTER, wszystkie odnośniki znajdziecie pod linkiem: https://blacklivesmatters.carrd.co/#petitions

https://www.instagram.com/p/CA4S2c3nPRE/

- Advertisement -Płyty muzyczne - porównaj ceny
- Advertisment -Muzyka - sprawdź na Ceneo

Wyraź swoją opinie#SKOMENTUJ
SEKCJA KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

You might also likeRELATED
Recommended to you