UTWORY DAFT PUNK BIJĄ REKORDY POPULARNOŚCI PO ROZPADZIE GRUPY

UTWORY DAFT PUNK BIJĄ REKORDY POPULARNOŚCI PO ROZPADZIE GRUPY

Share This Post

Nie od dziś znana jest ponura prawda, że najczęściej nagły, nieporównywalny z żadnym innym sukcesem wzrost zainteresowania twórczością danego artysty następuje zaraz po jego śmierci.

Najbardziej znanym jest przypadek Michaela Jacksona, gdy jedyny raz w historii Google serwery giganta nie wytrzymały, bo tak ogromne było zainteresowanie twórczością i informacjami o odejściu króla popu. Warto również nadmienić przykład Amy Winehouse, gdy po śmierci artystki jej utwory i albumy na długi czas powróciły do czołówki list sprzedaży, a sama historia życia gwiazdy doczekała się kilku głośnych ekranizacji. Jednak nie zawsze musi dojść do fizycznej śmierci artysty, czasem wystarczy wyłącznie śmierć artystyczna, jak w przypadku niedawnego zakończenia działalności muzycznej grupy Daft Punk.

Z pewnością dla wielu fanów muzyki elektronicznej było ogromnym zaskoczeniem, gdy po 28 latach wspólnego występowania francuski duet w dosyć nietypowy sposób ogłosił, że kończy karierę. Guy-Manuel de Homem-Christo i Thomas Bangalter, którzy tworzyli znany team, zamieścili pożegnalny clip na swoim kanale w serwisie YouTube, nie dodając od siebie żadnych dodatkowych wyjaśnień. Wiadomość o rozpadzie legendarnej formacji szybko została ogłoszona w najpopularniejszych serwisach informacyjnych wielu zakątków globu, a sami fani zaczęli dzielić się wspomnianym niusem i udostępniać utwory grupy za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych.

Jeszcze 22 lutego (w dniu ogłoszenia rozpadu) utwory Daft Punk zaczęły osiągać rekordowe ilości odtworzeń w serwisach streamingowych. Na podstawie danych analitycznych firmy Alpha Data możemy dowiedzieć się, że jeden z najnowszych przebojów utwór “Get Lucky” w dniu ogłoszenia rozpadu zespołu był odsłuchany 429 800 razy, “One More Time” 414 000, a “Harder, Better, Faster, Stronger” 297 000. Mowa o kilkukrotnie wyższych wynikach niż ogólne odtworzenia wspomnianych utworów w ciągu kilku poprzednich miesięcy.

Popularność całych krążków Daft Punk również nieporównywalnie wzrosła. Wydany w 2001 roku album “Discovery” tylko w dniu rozpadu zespołu osiągnął 1 542 000 odtworzeń, natomiast “Random Access Memories” fani przesłuchali 1 243 000 razy. Z całą pewnością także sprzedaż fizycznych kopii albumów duetu podskoczyła do góry, jednak na dokładne podsumowanie ilości zakupionych egzemplarzy będziemy musieli jeszcze trochę poczekać.

- Advertisment -

Share This Post

- Advertisement -

NAJPOPULARNIEJSZE

THE POP HUB AWARDS 2021 – NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE O TEGOROCZNEJ INTERNETOWEJ GALI

Wraz z cieplejszym okresem roku, zbliża sie 5. gala...

PLAYLISTA NA PRIDE MONTH!

Czerwiec określany jest Miesiącem Dumy osób LGBT+, to właśnie...

SIA I DAVID GUETTA PO RAZ KOLEJNY ŁĄCZĄ SIŁY!

Sia wypuściła właśnie nowy utwór "Floating Through Space" nagrany wspólnie ze swoim długoletnim współpracownikiem, Davidem...

Doda o singlu “Girls To Buy” TO BĘDZIE HYMN KAŻDEJ ESKORTY!

W związku z premierą utworu "Girls To Buy" porozmawiałem...

HONORATA SKARBEK O NOWYM SINGLU “WULKAN” I PRZEKAZIE MU TOWARZYSZĄCYM

Przeprowadziłem wywiad z Honoratą Skarbek. Wypytałem artystkę o nową...

O SINGLU “WYPŁYWAM” I “THE VOICE KIDS”, CZYLI 5 SZYBKICH PYTAŃ DO MATEUSZA GOLICKIEGO

W cyklu “5 szybkich pytań do…” przepytuję Waszych ulubionych...