TOLA PREZENTUJE DEBIUTANCKI KRĄŻEK “SUBTITLES”!

TOLA PREZENTUJE DEBIUTANCKI KRĄŻEK “SUBTITLES”!

Share This Post

Tola rozpoczynała karierę w wieku 13 lat wydając album “<LOL>” z zespołem Blog 27, który stworzyła z przyjaciółką Alicją Boratyn oraz bratem Jankiem. W 2008 roku przeprowadziła się do Los Angeles, gdzie pracowała jako niania i ukończyła szkołę muzyczną. Teraz postanowiła wrócić i wydać swój debiutancki solowy album!

W 2018 roku wydała singiel “Atmosphere“, a album planowany był na jesień 2018, ale nie została wydana w terminie. Dwa tygodnie temu Tola wydała singiel “Recycled/Fragil” i oficjalnie zapowiedziała album.

Singiel promujący album “Recycled/Fragil” opowiada o poważnym problemie świata XXI wieku: RECYKLINGU I OCHRONIE PLANETY!

W wieku 16 lat przeprowadziłam się do Los Angeles. To był taki moment, w którym wiele rzeczy w moim życiu się przewartościowało. Zaczęłam chodzić do szkoły publicznej w Stanach Zjednoczonych. Przestałam patrzeć na świat oczami beztroskiego dziecka. W Kalifornii ruch ratowania planety jest czymś oczywistym.

TOLA DLA STRONY ONET.PL

Album „Subtitles” ma intymny i emocjonalny charakter. Oszczędność w środkach wyrazu i absolutna szczerość artystki w autorskich tekstach grają z wyjątkowo dopracowaną, kameralną warstwą muzyczną. ‘Subtitles” jest zbiorem piosenek inspirowanych osobistymi doświadczeniami. Tytułowe ‘Subtitles”, czyli napisy dialogowe w filmach, stanowią w przekazie klucz do komunikacji artystki ze światem i odbiorcami. „Wydaje mi się czasem, że aby przekazać otoczeniu wszystkie moje emocje, myśli i pragnienia, przydałyby mi się dodatkowe napisy dialogowe” – opowiada Tola. Pracując nad płytą, artystka postawiła na samowystarczalność na każdym obszarze kreacji oraz wydawania swojego materiału. W świecie przepełnionym bogatymi formami wyrazu, po jakie sięgają artyści, Tola chce, aby jej odbiorcy mogli skupić się na treści, czyli muzyce i szczerych piosenkach. Nacisk na profesjonalną kolaborację postawiła w zakresie produkcji swojej muzyki, współpracując z takimi postaciami jak duet producencki i wydawniczy The Co-stars oraz Jimmy Douglass – inżynier dźwięku i producent muzyczny, wielokrotny zdobywca nagrody Grammy, który od wielu dekad definiuje brzmienie w amerykańskiej branży muzycznej, mając na koncie współpracę z takimi artystami jak Aretha Franklin, The Rolling Stones, Snoop Dogg, Bjork, Kanye West, Justin Timberlake.

Mam potrzebę pozostawienia czegoś po sobie. Dla mnie najważniejsze będzie te przysłowiowe pięć osób, które potraktują moje piosenki tak, jak plasterek na rany. Jeżeli ktoś oczekuje od Toli spektakularnego powrotu i sukcesu, to się mocno rozczaruje. Portale plotkarskie uwielbiają hasła typu: “Czy uda jej się powtórzyć sukces sprzed lat?”. Nie uda mi się i wcale tego nie oczekuję. Wydaję tę płytę, ponieważ mam taką potrzebę. Zdaję sobie sprawę z tego, że może zostać zupełnie niezauważona. Nie chciałabym znaleźć się w sytuacji, w której musiałabym zastanawiać się co słuchacz chciałby usłyszeć, żeby osiągnąć sukces. Bo po co mi taki sukces? Czy to mnie uszczęśliwi? Ja tworzę – tak, jak czuję.

TOLA ODPOWIADAJĄC NA PYTANIE “CZEMU WYDAJESZ ALBUM” DLA STRONY ONET.PL
- Advertisment -

Share This Post

- Advertisement -

NAJPOPULARNIEJSZE

THE POP HUB AWARDS 2021 – NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE O TEGOROCZNEJ INTERNETOWEJ GALI

Wraz z cieplejszym okresem roku, zbliża sie 5. gala...

PLAYLISTA NA PRIDE MONTH!

Czerwiec określany jest Miesiącem Dumy osób LGBT+, to właśnie...

SIA I DAVID GUETTA PO RAZ KOLEJNY ŁĄCZĄ SIŁY!

Sia wypuściła właśnie nowy utwór "Floating Through Space" nagrany wspólnie ze swoim długoletnim współpracownikiem, Davidem...

Doda o singlu “Girls To Buy” TO BĘDZIE HYMN KAŻDEJ ESKORTY!

W związku z premierą utworu "Girls To Buy" porozmawiałem...

HONORATA SKARBEK O NOWYM SINGLU “WULKAN” I PRZEKAZIE MU TOWARZYSZĄCYM

Przeprowadziłem wywiad z Honoratą Skarbek. Wypytałem artystkę o nową...

O SINGLU “WYPŁYWAM” I “THE VOICE KIDS”, CZYLI 5 SZYBKICH PYTAŃ DO MATEUSZA GOLICKIEGO

W cyklu “5 szybkich pytań do…” przepytuję Waszych ulubionych...