THE 1975 PREZENTUJE „NOTES ON A CONDITIONAL FORM”

THE 1975 PREZENTUJE „NOTES ON A CONDITIONAL FORM”

Share This Post

Skład 1975 tworzą Healy, George Daniel (współkompozytor), Ross MacDonald (basista) i Adam Hann (gitarzysta). Przyjaciele z dzieciństwa założyli zespół 17 lat temu, połączeni tym samym marzeniem, które stało się rzeczywistością. Na “Notes…” rodzina powiększyła się o nowych współpracowników, w tym aktora Timothy’ego Healy’ego – ojca Matty’ego. Healy senior napisał utwór “Don’t Worry”, gdy Matty miał zaledwie 11 lat. Gościnnie na albumie pojawiają się FKA twigs oraz Phoebe Bridgers. – Z Phoebe jest tak, że od dekady żadna wokalistka nie urzekła mnie swoim głosem tak jak ona – mam obsesję na punkcie jej płyty – mówi Matty.

Dwa lata temu, w maju 2018, The 1975 zmienili zdanie. Szeroko omawiany i wyczekiwany przez fanów album, który miał nazywać się “Music For Cars” i być zwieńczeniem trylogii rozpoczętej w 2013 roku – i, jak zapowiadał frontman Matty Healy, mógł być również końcem zespołu – przerodził się w pomysł dwóch albumów. Pierwszy z nich, “A Brief Inquiry Into Online Relationships”, ukazał się w listopadzie 2018. Drugi, “Notes On A Conditional Form”, trafił do sprzedaży dzisiaj.

“A Brief Inquiry…” spotkało się z rewelacyjnym przyjęciem ze strony fanów oraz krytyków, którzy wytypowali The 1975 jako jeden z najważniejszych zespołów swojego pokolenia. Z bardzo aktualnymi tekstami (“Love It If We Made It”), apelami o prawdę i autentyczne relacje w świecie post-post-ironii (“Sincerity Is Scary”) czy cyfrowymi parabolami (“The Man Who Married A Robot/Love Theme”), płyta zyskała taki poklask, że nawet dotychczasowi przeciwnicy The 1975 mieli trudności ze znalezieniem czegoś, co by się na tym krążku nie zgadzało.

Pierwszą zapowiedzią “Notes On A Conditional Form” był utwór-przemowa Grety Thunberg wydany w lipcu 2019. – Aby osiągnąć zamierzony przeze mnie efekt, nie mogłem znaleźć lepszej osoby niż właśnie Greta. Ona ma moc. Jest doskonała. Chciałem pomóc, na tyle na ile mogę, by udostępnić jej przestrzeń do głośnego powiedzenia ważnych rzeczy. Po raz pierwszy w życiu byłem tak oszołomiony, spotykając kogoś znanego – wspomina Matty.

Połączenie sił z Thunberg nie było jednak zwykłym chwytem na zwrócenie uwagi na powrót grupy: to także obietnica zupełnie nowego funkcjonowania jako zespołu – zredukowania szkód dla środowiska do możliwego minimum na każdym etapie, począwszy od koncertów, produkcji nośników fizycznych, funkcjonowania należącego do grupy labelu Dirty Hit, jak również produkcji merchu. Zespół drukował wzory na starych koszulkach przynoszonych przez fanów na występy festiwalowe.
Kolejny singiel z “Notes…” ujrzał światło dzienne w sierpniu 2019, a premiera zbiegła się z headlinerskim setem The 1975 na festiwalach Reading i Leeds. “People” miało prosty, bezpośredni przekaz: nie zadzierajcie z dzieciakami.
Na wczesnym etapie nagrań NOACF, Matty podkreślał, że album jest bardzo teraźniejszy. Na wydawnictwo trafiła imponująca liczba 22 utworów. Wielkie tematy poruszone na “A Brief Inquiry…”, tutaj nabierają bardziej personalnego wymiaru, jak w “Jesus Christ God Bless America 2005”, gdzie Healy patrzy na religię i szuka Boga na poziomie indywidualnym.
- Advertisment -

Share This Post

- Advertisement -

NAJPOPULARNIEJSZE

THE POP HUB AWARDS 2021 – NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE O TEGOROCZNEJ INTERNETOWEJ GALI

Wraz z cieplejszym okresem roku, zbliża sie 5. gala...

PLAYLISTA NA PRIDE MONTH!

Czerwiec określany jest Miesiącem Dumy osób LGBT+, to właśnie...

SIA I DAVID GUETTA PO RAZ KOLEJNY ŁĄCZĄ SIŁY!

Sia wypuściła właśnie nowy utwór "Floating Through Space" nagrany wspólnie ze swoim długoletnim współpracownikiem, Davidem...

Doda o singlu “Girls To Buy” TO BĘDZIE HYMN KAŻDEJ ESKORTY!

W związku z premierą utworu "Girls To Buy" porozmawiałem...

HONORATA SKARBEK O NOWYM SINGLU “WULKAN” I PRZEKAZIE MU TOWARZYSZĄCYM

Przeprowadziłem wywiad z Honoratą Skarbek. Wypytałem artystkę o nową...

O SINGLU “WYPŁYWAM” I “THE VOICE KIDS”, CZYLI 5 SZYBKICH PYTAŃ DO MATEUSZA GOLICKIEGO

W cyklu “5 szybkich pytań do…” przepytuję Waszych ulubionych...