TAYLOR SWIFT PONOWNIE KRÓLOWĄ MAGAZYNU BILLBOARD!

-

- Advertisment -Muzyka - sprawdź na Ceneo

Przez ostatni rok Taylor Swift rozpieszcza swoich fanów: dwa albumy (“folklore” oraz “evermore”), dwa filmy muzyczne dla Disney+ (“City of Lover” oraz “Folklore: The Long Pond Studio Sessions”). Pod koniec 2020 roku Taylor zaczęła nagrywać ponownie 6 swoich pierwszych albumów, zaczynając od “Fearless”, wydając 12 lutego “Love Story (Taylor’s Version)” i zapowiadając “Fearless (Taylor’s Version)” na 9 kwietnia 2021!

Minął już ponad tydzień od premiery “Love Story (Taylor’s Version)“, więc Billboard przygotował nam swoje zestawienia! Nowa wersja przeboju “Love Story” zadebiutowała na 11 miejscu listy Billboard 100, dzięki czemu Taylor podwyższa swój rekord dla największej ilości wejść na tą listę dla kobiety: 129! Taylor ma już również 51 piosenek, które dotarły do top20 Billboard 100, dzięki czemu jest jedyną artystką z największą ilością pozycji w top20 w historii listy (drugi artystka ogólnie). W top40 Taylor też podwyższa rekord dla kobiety z największą ilością pozycji: 79.

“Love Story (Taylor’s Version)” również debiutuje na 1 miejscu listy Digital Song Sales ze sprzedażą 25 000 kopii (10 000 w dzień w premiery). Podwyższyła tym swój rekord dla artysty z największą ilością numerów 1 na tej liście: 22. Na pierwszy miejscu tej listy pojawia się rekordowy 44 raz! (najwięcej wśród wszystkich artystów w historii).

Odświeżona nowa wersja przeboju z 2008 roku zadebiutowała na 7 miejscu listy Billboard Global 200 z 34,1 milionem streamów oraz ze sprzedażą 22 000! Taylor (22) przegoniła Morgana Wallen (21) i stała się artystą z największą ilością wejść na listę!

Utwór również zadebiutował na 1 miejscu listy Hot Country Songs. Jest to pierwsza piosenka Taylor, która od razu zadebiutowała na 1 miejscu! Jest to rówżnież ósmy numer 1 ogólnie, pierwszy od czasów “We Are Never Ever Getting Back Together” w 2012 roku. Razem z Dolly Parton są jedynymi artystami, których jedna piosenka w dwóch wersjach osiągnęły najwyższą pozycję na liście! Taylor też jest jedynym artystą posiadającym numer 1 w trzech dekadach: 2000′ (“Our Song”, “Love Story”, “You Belong With Me”, “Should’ve Said No”), 2010′ (“Sparks Fly”, “Ours”, “We Are Never Ever Getting Back Together”) oraz 2020′ (“Love Story (Taylor’s Version)”). Dodatkowo nowa wersja “Love Story” zadebiutowała na pierwszych miejscach list: Country Streaming Songs (3x#1) oraz Country Digital Song Sales (15x#1).

to jest mój pierwszy debiut na liście Billboard Country Songs i jestem wdzięczna fanon za umożliwienie tego. To oni dali mi powód do odzyskania swojej muzyki i naprawdę przyszli zobaczyć to tydzień temu. zdumiewa mnie, że dzięki nim piosenka, które swoje pierwsze życie miała dekadę temu zaprowadzili na pierwsze miejsce. nie mogłabym być szczęśliwsza, że stało się to teraz w ten sposób!

TAYLOR SWIFT

Taylor pojawiła się znowu na pierwszym miejscu Billboard Artist 100, podwyższając tym rekord dla artysty z największą ilością tygodni spędzonych na podium tej listy: 46!

Taylor staję się również pierwszą żyjącą kobietą, której 8 albumów pojawiło się na liście Billboard 200 w jednym tygodniu! (wcześniej osiągnęła to jedynie Whitney Houston z 10 albumami):

  • #6 – “evermore”
  • #15 – “foklore”
  • #32 – “Lover”
  • #60 – “1989”
  • #63 – “Fearless”
  • #97 – “RED”
  • #119 – “reputation”
  • #121 – “Speak Now”
Mariusz Kmieć
Człowiek zawsze pełny energii, słuchający prawie każdej muzyki: od rocka (Halestorm), przez słodki pop (Dua Lipa), muzyki latino (RBD), k-pop (BLACKPINK) do muzyki spokojniejszej (Taylor Swift). Top 3 artyści: Taylor Swift, Demi Lovato, Miley Cyrus
- Advertisement -Płyty muzyczne - porównaj ceny
- Advertisment -Muzyka - sprawdź na Ceneo

Wyraź swoją opinie#SKOMENTUJ
SEKCJA KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

You might also likeRELATED
Recommended to you