TAYLOR SWIFT DEBIUTUJE NA SZCZYTACH LIST BILLBOARDU!

TAYLOR SWIFT DEBIUTUJE NA SZCZYTACH LIST BILLBOARDU!

Share This Post

W czwartek, 23 lipca Taylor Swift zrobiła wszystkim fanom super niespodziankę zapowiadając na kolejny dzień premierę jej ósmego albumu “folkore”. Wraz z albumem został wydany teledysk do singla “cardigan”. Album w dzień premiery został odtworzony w serwisie Spotify 80,6 mln ustalając nowy rekord dla dziennych słuchań albumu wydanego przez artystkę. Album dotarł już do pierwszego miejsca w Australii oraz w UK. Wczoraj poznaliśmy aktualną listę Billboard 200 Album Chart, a dzisiaj Billboard The Hot 100 Chart. Taylor znowu okazała się niepokonana!

BILLBOARD 200 ALBUMS CHART:

Wczoraj na stronie Billboardu pojawiła się odnowiona lista najlepszych albumów minionego tygodnia, a na samym szczycie pojawiła się Taylor ze swoim nowym krążkiem “folklore”. Album nie tylko zadebiutował na szczycie, ale osiągnął największy wynik sprzedaży w tym roku,a mianowicie 846 kopii (615 tyś. sprzedaż fizyczna) w samych Stanach. To największy debiut od czasów zeszłorocznego debiutu albumu “Lover” (867 tyś.),a  przed albumem “Lover” sukces ten należał do albumu “reputation” (1,24 mln).  Jest to siódmy debiut na #1 artystki (najwięcej dla debiutów w tym wieku), dzięki któremu jest na trzecim miejscu artystek z największą ilością #1. Przed nią znajduję się Barbra Streisand z 11 albumami oraz Madonna z 9. Warto wspomnieć, że Taylor posiada swoje numery jeden w trzech różnych dekadach i trzech różnych gatunkach muzycznych (Country, POP, Alternative).  Warto dodać, że Taylor jest jedyną artystką w historii, której siedem albumów w pierwszym tygodniu sprzedały się w nakładzie min. 500 tyś. egzemplarzy (fizyczna sprzedaż) w USA: “folklore” (615 tyś.), “Lover” (679 tyś., 2019), “reputation” (1.216 mln, 2017), “1989” (1.287 mln, 2014), “RED” (1.208 mln, 2012), “Speak Now” (1.047 mln, 2010) oraz Fearless (592 tyś. 2008).

Album “folklore” znalazł się na podium jeszcze: Album Sales, Currect Album Sales, Alternative Albums, Billboard Canadian Albums.

BILLBOARD THE HOT 100 CHART:

Dzisiaj poznaliśmy listę najlepiej sprzedających się piosenek ostatniego tygodnia, w którym pojawiła się każda piosenka z albumu. Na samym szczycie zestawienia króluje Taylor ze swoim singlem promującym album “folkore”, “cardigan” (drugi jej debiut na #1 od czasów “Shake It Off). Lead singiel z ósmego albumu wokalistki w pierwszy tydzień był streamowany 34 miliony razy oraz 71 tyś. pobrany! Debiutuje on również na liście Billboard Digital Songs Charts (jest to jej 20 piosenka, która to osiągnęła). Taylor staje się jedynym artystą z taką ilością piosenek na tej liście w historii. Dodatkowo singiel zajął pierwsze miejsce na trzech innych listach Billboardu: Hot Rock & Alternative Songs (jedyny artysta, którego 8 utworów znalazły się w top10), Hot Alternative Songs, Streaming Songs, Alternative Digital Songs Sales, Alternative Steaming Songs, Digital Singles, On-Demand Streams,  . Singiel “cardigan” zostaje jedynym singlem w historii, który doszedł na szczyt tych list jednocześnie.

Singiel “betty” jest aktualnie na podium listy Country Song Streams!

Piosenka “the 1”(najwyżej pozycjonowana piosenka nie będąca singlem w historii) znajduje się na 4, a “exile” na 6 miejscu. Sprawia to, że Taylor stała się pierwszą artystką posiadającą dwie debiutujące piosenki w Top5 listy. Artystka zostaje również jedyną kobietą, której 18 piosenek debiutowało na top10 listy. Do listy weszły wszystkie piosenki z płyty co sprawia, że Taylor jest pierwszą kobietą, której wszystkie piosenki z dwóch płyt (Lover, folklore) debiutowały w zestawieniu. Taylor złamała rekord dla artysty z największą ilością utworów w top20 wszechczasów (49 piosenki) (wcześniej należał on do Elvisa Presleya). Zostaje też artystką z najwiekszą ilością  (10) utworów debiutujących w top10 (wcześniej rekord Ariany Grande). Staje się też jedynym artystą, który debiutuje na liście z największą ilością piosenek (16!)

Pokonała też rekord Nicki Minaj z największą ilością “wejść” do listy (110) mając teraz 113. 

Kolejno na liście pojawiły się utwory:

 • 13. the last great american dynasty
 • 16. my tears ricochet
 • 23. august
 • 26. mirroball
 • 35. seven
 • 37. invisible string
 • 39. this is me trying
 • 42. betty
 • 44. illicit affairs
 • 47. mad woman
 • 57. epiphany
 • 58. peace
 • 71. hoax

Taylor Swift osobiście króluje na listach: Artist 100, Hot 100 Songwriters.

TAYLOR SWIFT JEST JEDYNYM ARTYSTĄ, KTÓREGO ALBUM I LEAD SINGIEL WYDANE TEGO SAMEGO DNIA ZNALAZŁY SIĘ NA SZCZYCIE TYCH LIST JEDNOCZEŚNIE! 

Album dostępny jest już w wersji fizycznej w przedsprzedaży! WIĘCEJ INFORMACJI

Taylor albumem “folklore” osiągnęła już dużo więcej! WIĘCEJ INFORMACJI

- Advertisment -

Share This Post

- Advertisement -

NAJPOPULARNIEJSZE

THE POP HUB AWARDS 2021 – NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE O TEGOROCZNEJ INTERNETOWEJ GALI

Wraz z cieplejszym okresem roku, zbliża sie 5. gala...

PLAYLISTA NA PRIDE MONTH!

Czerwiec określany jest Miesiącem Dumy osób LGBT+, to właśnie...

SIA I DAVID GUETTA PO RAZ KOLEJNY ŁĄCZĄ SIŁY!

Sia wypuściła właśnie nowy utwór "Floating Through Space" nagrany wspólnie ze swoim długoletnim współpracownikiem, Davidem...

Doda o singlu “Girls To Buy” TO BĘDZIE HYMN KAŻDEJ ESKORTY!

W związku z premierą utworu "Girls To Buy" porozmawiałem...

HONORATA SKARBEK O NOWYM SINGLU “WULKAN” I PRZEKAZIE MU TOWARZYSZĄCYM

Przeprowadziłem wywiad z Honoratą Skarbek. Wypytałem artystkę o nową...

O SINGLU “WYPŁYWAM” I “THE VOICE KIDS”, CZYLI 5 SZYBKICH PYTAŃ DO MATEUSZA GOLICKIEGO

W cyklu “5 szybkich pytań do…” przepytuję Waszych ulubionych...