SUGA ZASKOCZYŁ FANÓW NOWYM MIXTAPEM

-

- Advertisment -Muzyka - sprawdź na Ceneo

Od paru dni na twitterze Big Hit Entertainment pojawiało się o północy czasu koreańskiego odliczanie. Fani teoretyzowali co mogło to oznaczać – były pomysły, że to prowadzi do pierwszego mixtape’u członka BTS, Jungkooka czy ogólnie wypuszczenie nowej muzyki przez grupę. Część fanów zgadła co czekało nas na końcu – D-2.

Pierwsze Agust D zostało wypuszczone w sierpniu 2016 roku. Playlista składała się z piosenek stworzonych przez członka BTS – Sugę. Był to projekt artystyczny, zakładający przybliżenie nam wewnętrznych konfliktów rapera, miał być nieco bardziej personalny niż utwory grupowe. Były to głębokie przemyślenia mężczyzny zamknięte w agresywnym wręcz rapie, pozwoliło to na zbliżenie się fanów do swojego idola. Mixtape odniósł wtedy wielki sukces.

Dziś, 22 maja została nam udostępniona kontynuacja – nie tylko na platfromach takich jak spotify czy apple music, ale także za darmo. Utwory jednak podbijają listy iTunes. Artysta wyjawił, że wypuścił muzykę dla wszystkich osób przytłoczonych kwarantanną.

Mixtape jest nieco bardziej zrelaksowany, spokojniejszy niż swój poprzednik. Suga zawarł w nim to jak dojrzał od wypuszczenia pierwszego Agust D. Artysta, w wywiadzie z billboardem powiedział:

“Jeśli poprzedni mixtape był skupiony na opowiedzeniu przeszłości, ten jest o teraźniejszości. If the previous mixtape focused on telling the past, the new one is about the present.”

Piosenka, która promuje mixtape to Daechwita. Piosenka ta wykorzystuje tradycyjne wojskowe instrumenty, pansori (swego rodzaju koreańską operę) i współczesny hip-hop. Połączenie to może wydawać się dziwne lecz Suga skomponował to w jedną, imponującą całość.

- Advertisement -Płyty muzyczne - porównaj ceny
- Advertisment -Muzyka - sprawdź na Ceneo

Wyraź swoją opinie#SKOMENTUJ
SEKCJA KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

You might also likeRELATED
Recommended to you