SUGA ZASKOCZYŁ FANÓW NOWYM MIXTAPEM

SUGA ZASKOCZYŁ FANÓW NOWYM MIXTAPEM

Share This Post

Od paru dni na twitterze Big Hit Entertainment pojawiało się o północy czasu koreańskiego odliczanie. Fani teoretyzowali co mogło to oznaczać – były pomysły, że to prowadzi do pierwszego mixtape’u członka BTS, Jungkooka czy ogólnie wypuszczenie nowej muzyki przez grupę. Część fanów zgadła co czekało nas na końcu – D-2.

Pierwsze Agust D zostało wypuszczone w sierpniu 2016 roku. Playlista składała się z piosenek stworzonych przez członka BTS – Sugę. Był to projekt artystyczny, zakładający przybliżenie nam wewnętrznych konfliktów rapera, miał być nieco bardziej personalny niż utwory grupowe. Były to głębokie przemyślenia mężczyzny zamknięte w agresywnym wręcz rapie, pozwoliło to na zbliżenie się fanów do swojego idola. Mixtape odniósł wtedy wielki sukces.

Dziś, 22 maja została nam udostępniona kontynuacja – nie tylko na platfromach takich jak spotify czy apple music, ale także za darmo. Utwory jednak podbijają listy iTunes. Artysta wyjawił, że wypuścił muzykę dla wszystkich osób przytłoczonych kwarantanną.

Mixtape jest nieco bardziej zrelaksowany, spokojniejszy niż swój poprzednik. Suga zawarł w nim to jak dojrzał od wypuszczenia pierwszego Agust D. Artysta, w wywiadzie z billboardem powiedział:

“Jeśli poprzedni mixtape był skupiony na opowiedzeniu przeszłości, ten jest o teraźniejszości. If the previous mixtape focused on telling the past, the new one is about the present.”

Piosenka, która promuje mixtape to Daechwita. Piosenka ta wykorzystuje tradycyjne wojskowe instrumenty, pansori (swego rodzaju koreańską operę) i współczesny hip-hop. Połączenie to może wydawać się dziwne lecz Suga skomponował to w jedną, imponującą całość.

- Advertisment -

Share This Post

- Advertisement -

NAJPOPULARNIEJSZE

THE POP HUB AWARDS 2021 – NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE O TEGOROCZNEJ INTERNETOWEJ GALI

Wraz z cieplejszym okresem roku, zbliża sie 5. gala...

PLAYLISTA NA PRIDE MONTH!

Czerwiec określany jest Miesiącem Dumy osób LGBT+, to właśnie...

SIA I DAVID GUETTA PO RAZ KOLEJNY ŁĄCZĄ SIŁY!

Sia wypuściła właśnie nowy utwór "Floating Through Space" nagrany wspólnie ze swoim długoletnim współpracownikiem, Davidem...

Doda o singlu “Girls To Buy” TO BĘDZIE HYMN KAŻDEJ ESKORTY!

W związku z premierą utworu "Girls To Buy" porozmawiałem...

HONORATA SKARBEK O NOWYM SINGLU “WULKAN” I PRZEKAZIE MU TOWARZYSZĄCYM

Przeprowadziłem wywiad z Honoratą Skarbek. Wypytałem artystkę o nową...

O SINGLU “WYPŁYWAM” I “THE VOICE KIDS”, CZYLI 5 SZYBKICH PYTAŃ DO MATEUSZA GOLICKIEGO

W cyklu “5 szybkich pytań do…” przepytuję Waszych ulubionych...