SNOW PATROL ZAPOWIADA NOWĄ EP-KĘ NAGRANĄ WSPÓLNIE Z FANAMI!

-

- Advertisment -Muzyka - sprawdź na Ceneo

Snow Patrol zapowiada nową EP-kę “The Fireside Sessions”. Wydawnictwo nagrane podczas lockdownu ukaże się 21 sierpnia, a już teraz można posłuchać pierwszego singla – “Reaching Out To You”.

“The Fireside Sessions” zostało nagrane we współpracy z fanami zespołu podczas spotkań na Instagramie zatytułowanych “Saturday Songwrite”. Na EP-kę trafi 5 utworów. Aby odpowiednio uhonorować autorstwo wielbicieli grupy, wydawnictwo pojawi się w serwisach cyfrowych pod szyldem Snow Patrol and The Saturday Songwriters. Za produkcję odpowiada Iain Archer. Partnerem wydawnictwa jest walcząca z biedą organizacja Trussell Trust Charity, a wszystkie zyski z EP-ki zostaną przekazane właśnie na rzecz fundacji. Jak wspomina frontman Snow Patrol, Gary Lightbody:
Podczas lockdownu w każdą sobotę robiłem live na Instagramie i tam pisałem piosenki. Oglądali to ludzie z całego świata. Co tydzień cztery lub nawet pięć tysięcy ludzi aktywnie uczestniczyli w komponowaniu. Nazwałem ich The Saturday Songwriters. Sugerowali mi akordy i teksty, brałem to pod uwagę i łączyłem z tym, co uważałem za słuszne. Moją niepisaną zasadą było to, że w każdej piosence musi znaleźć się linijka tekstu napisana przez fana. Robiliśmy to przez 11 tygodni i udało nam się nagrać 12 piosenek. To było bardzo miłe doświadczenie.
Na EP-kę trafią “Reaching Out To You”, “On The Edge Of All This”, “The Curve of Earth”, “Dance With Me” oraz “Light Years”. “The Fireside Sessions” będzie następcą wydanego w 2019 albumu “Reworked”, który dotarł do 3. miejsca najlepiej sprzedających się płyt w Wielkiej Brytanii.
Mariusz Kmieć
Człowiek zawsze pełny energii, słuchający prawie każdej muzyki: od rocka (Halestorm), przez słodki pop (Dua Lipa), muzyki latino (RBD), k-pop (BLACKPINK) do muzyki spokojniejszej (Taylor Swift). Top 3 artyści: Taylor Swift, Demi Lovato, Miley Cyrus
- Advertisement -Płyty muzyczne - porównaj ceny
- Advertisment -Muzyka - sprawdź na Ceneo

Wyraź swoją opinie#SKOMENTUJ
SEKCJA KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

You might also likeRELATED
Recommended to you