SNOW PATROL ZAPOWIADA NOWĄ EP-KĘ NAGRANĄ WSPÓLNIE Z FANAMI!

SNOW PATROL ZAPOWIADA NOWĄ EP-KĘ NAGRANĄ WSPÓLNIE Z FANAMI!

Share This Post

Snow Patrol zapowiada nową EP-kę “The Fireside Sessions”. Wydawnictwo nagrane podczas lockdownu ukaże się 21 sierpnia, a już teraz można posłuchać pierwszego singla – “Reaching Out To You”.

“The Fireside Sessions” zostało nagrane we współpracy z fanami zespołu podczas spotkań na Instagramie zatytułowanych “Saturday Songwrite”. Na EP-kę trafi 5 utworów. Aby odpowiednio uhonorować autorstwo wielbicieli grupy, wydawnictwo pojawi się w serwisach cyfrowych pod szyldem Snow Patrol and The Saturday Songwriters. Za produkcję odpowiada Iain Archer. Partnerem wydawnictwa jest walcząca z biedą organizacja Trussell Trust Charity, a wszystkie zyski z EP-ki zostaną przekazane właśnie na rzecz fundacji. Jak wspomina frontman Snow Patrol, Gary Lightbody:
Podczas lockdownu w każdą sobotę robiłem live na Instagramie i tam pisałem piosenki. Oglądali to ludzie z całego świata. Co tydzień cztery lub nawet pięć tysięcy ludzi aktywnie uczestniczyli w komponowaniu. Nazwałem ich The Saturday Songwriters. Sugerowali mi akordy i teksty, brałem to pod uwagę i łączyłem z tym, co uważałem za słuszne. Moją niepisaną zasadą było to, że w każdej piosence musi znaleźć się linijka tekstu napisana przez fana. Robiliśmy to przez 11 tygodni i udało nam się nagrać 12 piosenek. To było bardzo miłe doświadczenie.
Na EP-kę trafią “Reaching Out To You”, “On The Edge Of All This”, “The Curve of Earth”, “Dance With Me” oraz “Light Years”. “The Fireside Sessions” będzie następcą wydanego w 2019 albumu “Reworked”, który dotarł do 3. miejsca najlepiej sprzedających się płyt w Wielkiej Brytanii.
- Advertisment -

Share This Post

- Advertisement -

NAJPOPULARNIEJSZE

THE POP HUB AWARDS 2021 – NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE O TEGOROCZNEJ INTERNETOWEJ GALI

Wraz z cieplejszym okresem roku, zbliża sie 5. gala...

PLAYLISTA NA PRIDE MONTH!

Czerwiec określany jest Miesiącem Dumy osób LGBT+, to właśnie...

SIA I DAVID GUETTA PO RAZ KOLEJNY ŁĄCZĄ SIŁY!

Sia wypuściła właśnie nowy utwór "Floating Through Space" nagrany wspólnie ze swoim długoletnim współpracownikiem, Davidem...

Doda o singlu “Girls To Buy” TO BĘDZIE HYMN KAŻDEJ ESKORTY!

W związku z premierą utworu "Girls To Buy" porozmawiałem...

HONORATA SKARBEK O NOWYM SINGLU “WULKAN” I PRZEKAZIE MU TOWARZYSZĄCYM

Przeprowadziłem wywiad z Honoratą Skarbek. Wypytałem artystkę o nową...

O SINGLU “WYPŁYWAM” I “THE VOICE KIDS”, CZYLI 5 SZYBKICH PYTAŃ DO MATEUSZA GOLICKIEGO

W cyklu “5 szybkich pytań do…” przepytuję Waszych ulubionych...