SAM SMITH WYKONAŁ COVER “FIX YOU” ZESPOŁU COLDPLAY!

-

- Advertisment -Muzyka - sprawdź na Ceneo

Sam Smith postanowił zrekompensować swoim fanom fakt, iż data premiery jego czwartego albumu “To Die For” została odłożona w czasie. Muzyk kilka dni temu podzielił się nagraniem, w którym wykonuje piosenkę zespołu Coldplay. Mowa tutaj o utworze “Fix You”, który powstał w 2005 roku.

Best Sam Smith Songs: 20 Essential Tracks | uDiscover

 

Sam Smith, jak sam przyznał, podczas kilku ostatnich miesięcy chaosu, wywołanego pandemią koronawirusa, został ugodzony strzałą amora i zupełnie stracił głowę dla muzyki.

„Kilka ubiegłych tygodni, a także kilka ubiegłych miesięcy, były tak szalone dla wszystkich. […] Przebywałem wtedy w domu i naprawdę niesamowicie zakochałem się w śpiewie. Śpiewam tyle różnych piosenek, które nie należą do mnie ”, powiedział w rozmowie z Billboardem. 

Wersja piosenki “Fix You”, w wykonaniu Smitha, została nagrana w maju 2020 roku podczas serii iHeartRadio Living Room, w której udział wzięli także tacy artyści, jak np. SHAED, Thomas Rhett czy Brett Eldridge. Celem tego przedsięwzięcia była zbiórka pieniędzy na ważne cele w tych trudnych i wymagających czasach pandemii.

Podczas swojego występu, Sam Smith zebrał fundusze na organizację No Kid Hungry, której misją jest położenie kresu głodowi dzieci w Stanach Zjednoczonych i innych krajach świata. 

Muzyk uzasadnił także, dlaczego podczas sesji zdecydował się wykonać akurat utwór “Fix You”:

“Uwielbiam tę piosenkę i jak tylko ją usłyszałem, przypomniałem sobie, jakim wielkim jest ona klasykiem. […] Nigdy nie widziałem, żeby Chris Martin występował z nią na żywo, ale naprawdę tego chcę, ponieważ zakochałem się w tej piosence po jej zaśpiewaniu”.

Posłuchaj coveru poniżej!

 

Oryginalna wersja „Fix You” zespołu Coldplay pojawiła się na ich trzecim studyjnym albumie X&Y, w 2005 roku. Piosenka została wydana jako drugi singiel z płyty i zdobyła 4 miejsce na UK Singles Chart i 18 miejsce na US Billboard Hot Modern Rock Tracks.

- Advertisement -Płyty muzyczne - porównaj ceny
- Advertisment -Muzyka - sprawdź na Ceneo

Wyraź swoją opinie#SKOMENTUJ
SEKCJA KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

You might also likeRELATED
Recommended to you