SAM SMITH WYKONAŁ COVER “FIX YOU” ZESPOŁU COLDPLAY!

SAM SMITH WYKONAŁ COVER “FIX YOU” ZESPOŁU COLDPLAY!

Share This Post

Sam Smith postanowił zrekompensować swoim fanom fakt, iż data premiery jego czwartego albumu “To Die For” została odłożona w czasie. Muzyk kilka dni temu podzielił się nagraniem, w którym wykonuje piosenkę zespołu Coldplay. Mowa tutaj o utworze “Fix You”, który powstał w 2005 roku.

Best Sam Smith Songs: 20 Essential Tracks | uDiscover

 

Sam Smith, jak sam przyznał, podczas kilku ostatnich miesięcy chaosu, wywołanego pandemią koronawirusa, został ugodzony strzałą amora i zupełnie stracił głowę dla muzyki.

„Kilka ubiegłych tygodni, a także kilka ubiegłych miesięcy, były tak szalone dla wszystkich. […] Przebywałem wtedy w domu i naprawdę niesamowicie zakochałem się w śpiewie. Śpiewam tyle różnych piosenek, które nie należą do mnie ”, powiedział w rozmowie z Billboardem. 

Wersja piosenki “Fix You”, w wykonaniu Smitha, została nagrana w maju 2020 roku podczas serii iHeartRadio Living Room, w której udział wzięli także tacy artyści, jak np. SHAED, Thomas Rhett czy Brett Eldridge. Celem tego przedsięwzięcia była zbiórka pieniędzy na ważne cele w tych trudnych i wymagających czasach pandemii.

Podczas swojego występu, Sam Smith zebrał fundusze na organizację No Kid Hungry, której misją jest położenie kresu głodowi dzieci w Stanach Zjednoczonych i innych krajach świata. 

Muzyk uzasadnił także, dlaczego podczas sesji zdecydował się wykonać akurat utwór “Fix You”:

“Uwielbiam tę piosenkę i jak tylko ją usłyszałem, przypomniałem sobie, jakim wielkim jest ona klasykiem. […] Nigdy nie widziałem, żeby Chris Martin występował z nią na żywo, ale naprawdę tego chcę, ponieważ zakochałem się w tej piosence po jej zaśpiewaniu”.

Posłuchaj coveru poniżej!

 

Oryginalna wersja „Fix You” zespołu Coldplay pojawiła się na ich trzecim studyjnym albumie X&Y, w 2005 roku. Piosenka została wydana jako drugi singiel z płyty i zdobyła 4 miejsce na UK Singles Chart i 18 miejsce na US Billboard Hot Modern Rock Tracks.

- Advertisment -

Share This Post

- Advertisement -

NAJPOPULARNIEJSZE

THE POP HUB AWARDS 2021 – NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE O TEGOROCZNEJ INTERNETOWEJ GALI

Wraz z cieplejszym okresem roku, zbliża sie 5. gala...

PLAYLISTA NA PRIDE MONTH!

Czerwiec określany jest Miesiącem Dumy osób LGBT+, to właśnie...

SIA I DAVID GUETTA PO RAZ KOLEJNY ŁĄCZĄ SIŁY!

Sia wypuściła właśnie nowy utwór "Floating Through Space" nagrany wspólnie ze swoim długoletnim współpracownikiem, Davidem...

Doda o singlu “Girls To Buy” TO BĘDZIE HYMN KAŻDEJ ESKORTY!

W związku z premierą utworu "Girls To Buy" porozmawiałem...

HONORATA SKARBEK O NOWYM SINGLU “WULKAN” I PRZEKAZIE MU TOWARZYSZĄCYM

Przeprowadziłem wywiad z Honoratą Skarbek. Wypytałem artystkę o nową...

O SINGLU “WYPŁYWAM” I “THE VOICE KIDS”, CZYLI 5 SZYBKICH PYTAŃ DO MATEUSZA GOLICKIEGO

W cyklu “5 szybkich pytań do…” przepytuję Waszych ulubionych...