Piąta rocznica płyty “American Teen” Khalida i nowy utwór!

Piąta rocznica płyty “American Teen” Khalida i nowy utwór!

Share This Post

Światowa megagwiazda świętuje 5-tą rocznicę premiery swojego debiutanckiego albumu „American Teen” wydając specjalny utwór „Last Call” w serwisach streamingowych. Premierze piosenki towarzyszy teledysk wyreżyserowany przez Levi Turner i Cody Laplan.

Z nominowanego do nagrody Grammy albumu “American Teen” pochodzą takie single jak “Location” czy “Young, Dumb and Broke”. Legacy Recordings uruchomiło specjalną stronę dla fanów American Teen: The Yearbook”, inspirowaną amerykańskimi szkolnymi kronikami ze zdjęciami. Zawiera ona teledyski, archiwalne zdjęcia, quizy oraz dostęp do specjalnego merchu artysty. Z kolei na oficjalnym kanale Khalida na YouTube dostępne są lyric video do całego albumu “American Teen” w formie playlisty.

Do dnia dzisiejszego “American Teen” pokrył się poczwórną platyną w Stanach Zjednoczonych, a debiutancki singiel “Location” zyskał diamentowy status. Khalid to multiplatynowy artysta, okrzyknięty przez magazyn Time jednym z najbardziej wpływowych ludzi roku 2019. Jego pierwszy singiel “Location” (wydany na chwilę przed ukończeniem przez niego liceum) pokrył się w Polsce platyną. Niedługo po premierze kawałka, Khalid podpisał kontrakt z wytwórnią Right Hand Music Group/RCA Records i wydał debiutancki album “American Teen”. Jego drugi album “Free Spirit” zadebiutował na 1. miejscu listy Billboard Top 200. Co ciekawe, znajduje się na niej nominowany do nagrody Grammy utwór “Talk”.


Muzykę nazywanego przez Rolling Stone “cudownym dzieckiem popu” artysty odtworzono łącznie ponad 30 miliardów razy na całym świecie. Khalid był nominowany do 6 nagród Grammy i zdobył wiele nagród, w tym 6 Billboard Music Awards i 3 American Music Awards. Współpracował z największymi gwiazdami muzyki, w tym z Normani („Love Lies”), Halsey i Benny Blanco („Eastside”), a także z Billie Eilish, Shawnem Mendesem i Marshmello.
Burmistrz El Paso wręczył artyście klucz do miasta i ustanowił 13 września Dniem Khalida. Wraz ze swoją mamą Khalid założył fundację The Great Khalid Foundation, która zajmuje się pomocą potrzebującym rodzinom. W 2019 trasa “Free Spirit World Tour” zabrała go na areny całego świata. W 2020 wypuścił wyczekiwany singiel “Eleven”, na którym gościnnie pojawiła się Summer Walker, a także numer z Disclosure“Know Your Worth”. Został także ogłoszony najmłodszym artystą, który przekroczył 15 miliardów odtworzeń w serwisie Spotify.

- Advertisment -

Share This Post

- Advertisement -

NAJPOPULARNIEJSZE

THE POP HUB AWARDS 2021 – NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE O TEGOROCZNEJ INTERNETOWEJ GALI

Wraz z cieplejszym okresem roku, zbliża sie 5. gala...

PLAYLISTA NA PRIDE MONTH!

Czerwiec określany jest Miesiącem Dumy osób LGBT+, to właśnie...

SIA I DAVID GUETTA PO RAZ KOLEJNY ŁĄCZĄ SIŁY!

Sia wypuściła właśnie nowy utwór "Floating Through Space" nagrany wspólnie ze swoim długoletnim współpracownikiem, Davidem...

Doda o singlu “Girls To Buy” TO BĘDZIE HYMN KAŻDEJ ESKORTY!

W związku z premierą utworu "Girls To Buy" porozmawiałem...

HONORATA SKARBEK O NOWYM SINGLU “WULKAN” I PRZEKAZIE MU TOWARZYSZĄCYM

Przeprowadziłem wywiad z Honoratą Skarbek. Wypytałem artystkę o nową...

O SINGLU “WYPŁYWAM” I “THE VOICE KIDS”, CZYLI 5 SZYBKICH PYTAŃ DO MATEUSZA GOLICKIEGO

W cyklu “5 szybkich pytań do…” przepytuję Waszych ulubionych...