O MUZYCZNYCH INSPIRACJACH I NOWYM SINGLU, CZYLI 5 SZYBKICH PYTAŃ DO LANBERRY

O MUZYCZNYCH INSPIRACJACH I NOWYM SINGLU, CZYLI 5 SZYBKICH PYTAŃ DO LANBERRY

Share This Post

W cyklu “5 szybkich pytań do…” przepytuję Waszych ulubionych artystów. Przeczytajcie, jak Lanberry wspomina prace nad albumem “Co gryzie panią L?”, skąd artystka czerpie inspiracje do pisania tekstów oraz co miała mi do powiedzenia o swoim najnowszym singlu “Tylko Tańczę”.

1.

Zacznę pewnie dosyć standardowo, z pewnością wiele osób zastanawia się skąd pomysł na tak oryginalny pseudonim artystyczny. Nie obawiałaś się, że niepolsko brzmiący alias może utrudnić Ci karierę w naszym kraju?

Raczej o tym nie myślałam. Moje nazwisko Uściłowska jest mega trudne i ludzie przekręcają je non stop. Budowanie tożsamości artystycznej jako Lanberry zaczęło się dawno temu, gdzieś pomiędzy końcówką liceum a pierwszym rokiem studiów. Lan – od słowa “language”, bo kocham języki obce a “berry” przyszło trochę przypadkiem.

2.

Jak długo trwały prace nad Twoim najnowszym albumem “Co gryzie panią L?”, jak wspominasz jego realizację w studiu nagraniowym?

Prace trwały mniej więcej 2 lata. To był niesamowity proces, a płyta jest jak pamiętnik, moje bardzo intymne zapiski z podróży. Przełomowej podróży, ponieważ czuję, że to moja ewolucja a momentami nawet rewolucja. Na płycie śpiewam o wolności (“Tylko Tańczę”), odbudowaniu relacji ze sobą (“Tracę”, “Usłysz Mnie”), definicji kobiecości (“Zew”), relacjach ze światem i z bliskimi (“Plan Awaryjny”) “, tęsknocie za tym co prawdziwe, namacalne, analogowe (“Mirabelki”). Komentuję również pewne niepokojące zjawiska zachodzące w naszym społeczeństwie (“Nocny Sport”) ale też w popkulturze, które mnie irytują (“Pustosłów”).

Piosenki powstawały w różnych miejscach i z różnymi producentami. Niektóre w małym drewnianym domku na działce przy lesie nad rzeką, w Londynie, w Warszawie. Mam też jedną złotą zasadę – wokal demówkowy przeważnie jest tym, który wybieram na płytę, bo ma w sobie dużo takich emocji, które potem są już nie do odtworzenia.

3.

W tekstach opisujesz swoje przeżycia, czy historie innych służą Ci za inspiracje? Długo trwa praca nad pojedynczym utworem?

Na ostatniej płycie to w 100% moje przeżycia. Historie innych, owszem, służą mi za inspiracje, ale przefiltrowuje je również przez siebie. Praca nad utworem trwa różnie. Czasami może to być jeden dzień a czasami parę miesięcy.

4.

Twój najnowszy singiel “Tylko Tańczę” właśnie zadebiutował w mediach. Klip do utworu znacznie wyróżnia się na tle innych swoją stylistyką. Skąd pomysł na teledysk, który wygląda niczym żywcem wyjęty z lat 90?

Klimat retro w różnych wcieleniach i formach jest mi bliski od zawsze. Czuję też trochę, że w swojej twórczości jestem łącznikiem pomiędzy tym, co oldschoolowe a tym, co nowoczesne. Mieszam ze sobą elementy z różnych dekad ze świeżymi rozwiązaniami produkcyjnymi. Tutaj wątek małżeństwa/związku chciałam pokazać w przerysowanej formie późnego PRL-u. Koncepcja jest taka, żeby pokazać pewien wycinek rzeczywistości i tego, co może się stać, kiedy w swoim życiu podejmujemy decyzje niezgodne ze swoją prawdą a według oczekiwań innych ludzi.

5.

Jakie masz dalsze plany muzyczne? Singiel “Tylko Tańczę” kończy promocję albumu, czy masz jeszcze jakieś asy w rękawie?

Cały czas promuję swój album, traktuje go, jak moje muzyczne dziecko, więc na pewno planuję jeszcze parę niespodzianek na moich social mediach. Wbijajcie koniecznie na mój kanał na YT oraz mojego TikToka, na którym sporo się ostatnio dzieje.

- Advertisment -

Share This Post

- Advertisement -

NAJPOPULARNIEJSZE

THE POP HUB AWARDS 2021 – NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE O TEGOROCZNEJ INTERNETOWEJ GALI

Wraz z cieplejszym okresem roku, zbliża sie 5. gala...

PLAYLISTA NA PRIDE MONTH!

Czerwiec określany jest Miesiącem Dumy osób LGBT+, to właśnie...

SIA I DAVID GUETTA PO RAZ KOLEJNY ŁĄCZĄ SIŁY!

Sia wypuściła właśnie nowy utwór "Floating Through Space" nagrany wspólnie ze swoim długoletnim współpracownikiem, Davidem...

Doda o singlu “Girls To Buy” TO BĘDZIE HYMN KAŻDEJ ESKORTY!

W związku z premierą utworu "Girls To Buy" porozmawiałem...

HONORATA SKARBEK O NOWYM SINGLU “WULKAN” I PRZEKAZIE MU TOWARZYSZĄCYM

Przeprowadziłem wywiad z Honoratą Skarbek. Wypytałem artystkę o nową...

O SINGLU “WYPŁYWAM” I “THE VOICE KIDS”, CZYLI 5 SZYBKICH PYTAŃ DO MATEUSZA GOLICKIEGO

W cyklu “5 szybkich pytań do…” przepytuję Waszych ulubionych...