NOWY ALBUM THE PRETTY RECKLESS JUŻ ZA MIESIĄC!

NOWY ALBUM THE PRETTY RECKLESS JUŻ ZA MIESIĄC!

Share This Post

The Pretty Reckless to Nowojorski zespół uformował się w 2008 roku. W 2010 roku grupa wydała swój debiutancki album “Light Me Up”, a 4 lata później płytę “Going To Hell”, która znalazła się na #5 miejscu listy Billboard Top 200. Na tym albumie pojawiły się takie hity jak: “Heaven Knows”, “Fucked Up World”, czy “Follow Me Down”. Trzecia płyta zespołu “Who You Selling For” pozwoliła im zająć  miejsce #1 listy Mainstream Rock Songs, dzięki kawałkowi “Take Me Down”, który zyskał uznanie magazynów Vogue, Nylon, Billboard i wielu innych. The Pretty Reckless mają na swoim koncie ponad pół miliarda odtworzeń oraz liczne wyprzedane koncerty w tym podczas trasy z Guns N’ Roses.

W 2017 roku doszło do tragicznych wydarzeń, które głęboko wstrząsnęły zespołem. W trakcie trasy koncertowej, po występie w Detroit, Chris Cornell popełnił samobójstwo. Z tego powodu grupa zawiesiła swoją działalność i przestała koncertować. Sytuacja stała się jeszcze gorsza, kiedy przyjaciel i producent zespołu Kato zginął w wypadku motocyklowym.

“To bardzo nami wstrząsnęło. Posypaliśmy się i zaczęliśmy nadużywać różnych substancji. Musieliśmy zdecydować, czy możemy dalej tworzyć. To był wybór pomiędzy śmiercią i pójściem naprzód.” – Ben Phillips

Po roku The Pretty Reckless wrócili do nagrywania i zaczęli tworzyć album “Death By Rock and Roll“. Tytułowy singiel z albumu znalazł się na licznych rockowych listach przebojów, zyskał uznanie takich magazynów i portali jak: CNN, Paper, Forbes, Consequence of Sound, MXDWN, Alternative Press, Revolver, czy Loudwire, a także pozwolił grupie odzyskać chęć do robienia muzyki.

Rock ‘n’ roll to religia. To zaangażowanie w ideał, system wiary. To styl życia i pułapki. Z daleka mogą się wydawać romantyczne i niezwykłe, ale ta podążanie tą ścieżką nie jest proste. Wymaga poświęcenia swoich sił i niezłomnej wiary. The Pretty Reckless utożsamia właśnie taki styl życia. Zespół stale powołuje do życia bezkompromisowe hymny i prezentuje integralność ze swoimi przekonaniami. Ta 12-letnia przygoda po cichu przeniosła ich z małym pełnych potu sal do sukcesu i największych scen na świecie. Teraz powracają z prawdziwym arcydziełem, płytą “Death By Rock And Roll!”.

Na nowym krążku będzie można usłyszeć także niesamowitych gości: Toma Morello (Rage Against The Machine/Audioslave), którego można usłyszeć w najnowszym singlu “And So It Went”, Matta Camerona (Soundgarden, Pearl Jam) i Kima Thayila (Soundgarden).

PREMIERA NAJNOWSZEGO ALBUMU JUŻ 12 LUTEGO!

- Advertisment -

Share This Post

- Advertisement -

NAJPOPULARNIEJSZE

THE POP HUB AWARDS 2021 – NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE O TEGOROCZNEJ INTERNETOWEJ GALI

Wraz z cieplejszym okresem roku, zbliża sie 5. gala...

PLAYLISTA NA PRIDE MONTH!

Czerwiec określany jest Miesiącem Dumy osób LGBT+, to właśnie...

SIA I DAVID GUETTA PO RAZ KOLEJNY ŁĄCZĄ SIŁY!

Sia wypuściła właśnie nowy utwór "Floating Through Space" nagrany wspólnie ze swoim długoletnim współpracownikiem, Davidem...

Doda o singlu “Girls To Buy” TO BĘDZIE HYMN KAŻDEJ ESKORTY!

W związku z premierą utworu "Girls To Buy" porozmawiałem...

HONORATA SKARBEK O NOWYM SINGLU “WULKAN” I PRZEKAZIE MU TOWARZYSZĄCYM

Przeprowadziłem wywiad z Honoratą Skarbek. Wypytałem artystkę o nową...

O SINGLU “WYPŁYWAM” I “THE VOICE KIDS”, CZYLI 5 SZYBKICH PYTAŃ DO MATEUSZA GOLICKIEGO

W cyklu “5 szybkich pytań do…” przepytuję Waszych ulubionych...