MATERIAŁ TVP INFO O KOREAŃSKIM ZESPOLE BTS – “ŚLICZNI CHŁOPCY, ALE STROJE LODZIARSKIE”

MATERIAŁ TVP INFO O KOREAŃSKIM ZESPOLE BTS – “ŚLICZNI CHŁOPCY, ALE STROJE LODZIARSKIE”

Share This Post

Historia ewidentnie lubi się powtarzać. Zaledwie kilka miesięcy temu, na językach całej Polski, był program “Dzień Dobry TVN”, w którym to prowadzący wyśmiali wygląd jednego z członków koreańskiego zespołu BTS – Jeona Jungkooka. Mogłoby się wydawać, że każdy, w tym telewizja TVN, wyciągnął wnioski z zaistniałej sytuacji, zdając sobie sprawę, iż rasistowskie i ksenofobiczne żarty nigdy nie prowadzą do niczego dobrego. Niestety, nic bardziej mylnego. Wokół grupy BTS ponownie wybuchło spore zamieszanie, a pierwsze skrzypce gra w nim, tym razem, TVP…

Przyjaciele": koreański zespół BTS wykonał utwór z czołówki ...

W czwartek, w satyryczno-publicystycznym programie “W tyle wizji”, emitowanym w TVP INFO, prowadzący Rafał Ziemkiewicz i Krzysztof Feusette, poruszyli temat zespołu BTS. Niestety, kompletnie nie wykorzystali potencjału tego wątku. Już od pierwszych chwil materiału, możemy usłyszeć niewybredne żarty, wycelowane w koreańską grupę oraz ich twórczość.

Na wstępie Rafał Ziemkiewicz pomylił nazwę zespołu, mówiąc BLM, zamiast BTS. W tym momencie do rozmowy dołączył felietonista Krzysztof Feusette, który postanowił rozwikłać tajemnicę skrótu BTS, który według niego ma oznaczać “Boski Taniec Samców”.

Na rozważaniach o nazwie formacji się jednak nie skończyło. Panowie prowadzący przeszli do żartów ze strojów członków BTS. Białe outifty, w których występują młodzi artyści, skojarzyły się dziennikarzom z odzieniem lodziarzy.

“Śliczni chłopcy, ale stroje lodziarskie. Tak na biało całkiem. Lodziarze” – stwierdził Krzysztof Feusette.

“Troszkę takie NRD-owskie” – dopowiedział po chwili Rafał Ziemkiewicz.

Tym, co najbardziej zabolało i rozgniewało fanów koreańskiego zespołu, są słowa Rafała Ziemkiewicza: “Ale skośni”. Na koniec materiału dziennikarze próbowali załagodzić sytuację, mówiąc, iż lubią k-pop i że kandydaci w wyborach prezydenckich powinni zaprosić do zaśpiewania piosenki któregoś z wokalistów BTS, lecz sympatykom koreańskiego zespołu nie wynagrodziło to zadanych ciosów.

https://twitter.com/jeonggukiehyung/status/1271250232601387009?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1271250232601387009&ref_url=https%3A%2F%2Fmuzyka.interia.pl%2Fwiadomosci%2Fnews-fani-bts-oburzeni-materialem-tvp-info-poszlo-o-enerdowskich-%2CnId%2C4551918

Po opublikowaniu tego materiału, zarówno na Telewizję Polską, jak i prowadzących program “W tyle wizja”, wylała się fala krytyki. Osoby, lubujące się w k-popie, postanowiły wziąć sprawy w swoje ręce i uświadomić dziennikarzom, Rafałowi Ziemkiewiczowi i Krzysztofowi Feusette, szkodliwość ich słów. W ten sposób powstały hasztagi #tvpisover i #tvpinfoisover, które przez pewien czas, znajdowały się na 1 miejscu w polskich trendach na Twitterze.

https://twitter.com/BTSPoland/status/1271374252629950464

 

W obliczu tak ogromnej krytyki, głos zabrał także Rafał Ziemkiewicz. Na swoim Twitterze zamieścił wpis, który, wbrew jego oczekiwaniom, tylko pogorszył całą sytuację – dziennikarzowi ze zwiększoną częstotliwością, zaczęto zarzucać ogromny brak profesjonalizmu oraz rasizm.

https://twitter.com/R_A_Ziemkiewicz/status/1271386932145242112

 

- Advertisment -

Share This Post

- Advertisement -

NAJPOPULARNIEJSZE

THE POP HUB AWARDS 2021 – NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE O TEGOROCZNEJ INTERNETOWEJ GALI

Wraz z cieplejszym okresem roku, zbliża sie 5. gala...

PLAYLISTA NA PRIDE MONTH!

Czerwiec określany jest Miesiącem Dumy osób LGBT+, to właśnie...

SIA I DAVID GUETTA PO RAZ KOLEJNY ŁĄCZĄ SIŁY!

Sia wypuściła właśnie nowy utwór "Floating Through Space" nagrany wspólnie ze swoim długoletnim współpracownikiem, Davidem...

Doda o singlu “Girls To Buy” TO BĘDZIE HYMN KAŻDEJ ESKORTY!

W związku z premierą utworu "Girls To Buy" porozmawiałem...

HONORATA SKARBEK O NOWYM SINGLU “WULKAN” I PRZEKAZIE MU TOWARZYSZĄCYM

Przeprowadziłem wywiad z Honoratą Skarbek. Wypytałem artystkę o nową...

O SINGLU “WYPŁYWAM” I “THE VOICE KIDS”, CZYLI 5 SZYBKICH PYTAŃ DO MATEUSZA GOLICKIEGO

W cyklu “5 szybkich pytań do…” przepytuję Waszych ulubionych...