JORJA SMITH Z NOWYM SINGLEM “BY ANY MEANS” Z PROJEKTU “REPRISE” WSPIERAJĄCEGO RUCH BLACK LIVES MATTER!

JORJA SMITH Z NOWYM SINGLEM “BY ANY MEANS” Z PROJEKTU “REPRISE” WSPIERAJĄCEGO RUCH BLACK LIVES MATTER!

Share This Post

Brytyjska wokalistka i autorka piosenek Jorja Smith wydała dzisiaj nowy utwór „By Any Means”, wiodący singiel z nadchodzącego projektu „Reprise” Roc Nation. Artystka ponownie pokazała, że z wdziękiem potrafi poruszać swoich utworach tematy społeczne. Jej wydany w 2016 roku hit „Blue Lights” opowiada o brutalności policji, a „By Any Means” jest napędzany energią ruchów ochrony praw człowieka, które przenikają 2020 rok.

Nowy utwór to słodko gorzka ballada, podejmująca refleksję nad aktualnymi doświadczeniami oraz dodająca otuchy we wspólnej walce i solidarności. Jorja odnosi się w niej do własnego doświadczenia młodej czarnej kobiety, doświadczającej zmiany w świecie.

„Jestem dumna z tego, co osiągnęliśmy / Ramię w ramię w rewolucji / Nie będę cicho dla rzeczy, które kocham” – śpiewa Smith.

„Do stworzenia tego utworu zainspirował mnie udział w protestach Black Lives Matter i refleksja nad tym, co mogę zrobić, aby kontynuować tę dyskusję. To nie tylko post na social mediach, to życie” – mówi Jorja.

“Reprise”, kolekcja utworów wybranych przez Roc Nation, jest nadchodzącym albumem, który stworzyło wielu artystów łączących się w muzycznym proteście. Projekt ma na celu zwrócenie uwagi na problemy sprawiedliwości społecznej. Część zysków zostanie przekazanych na wsparcie organizacji, które wspierają ofiary brutalności policji, zbrodni dokonywanych z nienawiści i innych naruszeń praw obywatelskich.

Od czasu wydania dwa lata temu swojego nominowanego do Grammy, debiutanckiego albumu „Lost & Found”, Jorja Smith zyskała sławę dzięki poruszającym utworom i emocjom, które potrafi przekazać swoim niezwykłym głosem. Liczba odtworzeń jej utworów przekroczyła już miliard! Największym przebojem Jorjy stał się utwór „Be Honest” (feat. Burna Boy), którego liczba odtworzeń przekroczyła już 200 milionów.

- Advertisment -

Share This Post

- Advertisement -

NAJPOPULARNIEJSZE

THE POP HUB AWARDS 2021 – NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE O TEGOROCZNEJ INTERNETOWEJ GALI

Wraz z cieplejszym okresem roku, zbliża sie 5. gala...

PLAYLISTA NA PRIDE MONTH!

Czerwiec określany jest Miesiącem Dumy osób LGBT+, to właśnie...

SIA I DAVID GUETTA PO RAZ KOLEJNY ŁĄCZĄ SIŁY!

Sia wypuściła właśnie nowy utwór "Floating Through Space" nagrany wspólnie ze swoim długoletnim współpracownikiem, Davidem...

Doda o singlu “Girls To Buy” TO BĘDZIE HYMN KAŻDEJ ESKORTY!

W związku z premierą utworu "Girls To Buy" porozmawiałem...

HONORATA SKARBEK O NOWYM SINGLU “WULKAN” I PRZEKAZIE MU TOWARZYSZĄCYM

Przeprowadziłem wywiad z Honoratą Skarbek. Wypytałem artystkę o nową...

O SINGLU “WYPŁYWAM” I “THE VOICE KIDS”, CZYLI 5 SZYBKICH PYTAŃ DO MATEUSZA GOLICKIEGO

W cyklu “5 szybkich pytań do…” przepytuję Waszych ulubionych...