HONORATA SKARBEK O NOWYM SINGLU “WULKAN” I PRZEKAZIE MU TOWARZYSZĄCYM

HONORATA SKARBEK O NOWYM SINGLU “WULKAN” I PRZEKAZIE MU TOWARZYSZĄCYM

Share This Post

Przeprowadziłem wywiad z Honoratą Skarbek. Wypytałem artystkę o nową piosenkę “Wulkan”, czy muzyka jest w jej życiu tak samo ważna, jak kiedyś oraz zapytałem o dalsze muzyczne plany. Poniżej znajdziecie naszą rozmowę.

Jesteś świeżo po premierze nowego singla “Wulkan”. Skąd pomysł, aby po dosyć gorzkim utworze “Recepta”, w którym rozliczałaś się z obłudą show-biznesu wydać tak energiczny, można powiedzieć, że wręcz wakacyjny numer?

Honorata Skarbek: Tak naprawdę piosenka “Wulkan”, mimo tanecznego, energetycznego vibe’u i imprezowego wydźwięku, nie jest wesołym i pozytywnym numerem. Po wsłuchaniu się w tekst można poznać równie gorzką historię, o której śpiewam w utworze “Recepta”. To historia o nawracających próbach ucieczki przed przytłaczającą rzeczywistością, chęci pozbycia się swoich potworów w głowie, strachu i niepewności oraz o gorzkiej samotności w pozornym tłumie.

Piosence towarzyszy lyric video, które wygląda jak spontaniczny filmik z imprezy ze znajomymi. Jest to ostateczny obraz do tego utworu, czy planujesz nagrać pełnoprawny teledysk?

Honorata Skarbek: Tak, to ostateczne video do piosenki “Wulkan”. Cały projekt był bardzo spontaniczny i zależało mi, aby stworzyć coś prawdziwego, bez ułożonego scenariusza, na miarę dzisiejszych czasów królowania w codzienności telefonów. Piosenka jest jakąś częścią historii mojego życia, więc obrazek również powstał z prywatnych kolekcji video moich i moich znajomych, aby pokazać jak naprawdę spędzamy czas, kiedy wychodzimy na miasto.

Od nagrania “Recepty” minęło kilka miesięcy, czy przez ten czas zatęskniłaś za muzyką? Czy nie jest już ona tak dla Ciebie istotna, jak kiedyś?

Honorata Skarbek: Muzyka nigdy nie straciła dla mnie na ważności. To moja wieloletnia pasja i nie wyobrażam sobie bez niej życia. To, że wydaję ją obecnie rzadziej, nie znaczy, że dla mnie drugorzędne znaczenie. Od kilku już lat moje single pojawiają się regularnie 2 lub 3 razy do roku, a robię to wtedy, kiedy wewnętrznie czuję, że przyszedł na to odpowiedni moment. Pisanie piosenek, tworzenie ich, nagrywanie to dla mnie bardzo szczególny czas i robię to zazwyczaj wtedy, kiedy chcę rozliczyć się z jakąś sytuacją w swoim życiu, bo mój mały dorobek artystyczny to dla mnie na ten moment pamiętnik moich uczuć i emocji, które mogę z siebie wyrzucić właśnie za pomocą słów i dźwięków.

Obecnie jesteś niezależną artystką, czy gdyby Universal lub jakakolwiek inna duża wytwórnia zaproponowała Ci podpisanie kontraktu na Twoich warunkach, to czy wzięłabyś taką propozycję pod uwagę? Ktoś z branży muzycznej podzielił się ze mną swoją opinią, że na Twoim miejscu samodzielnie nagrałby całą płytę i gotowy materiał przedstawił dużym wytwórniom, a następnie z nimi pertraktował, myślałaś nad tym?

Honorata Skarbek: Myślę, że zdążyłam już przepracować w swojej głowie chęć niezależności za wszelką cenę, jak i również świadomość siebie i swoją sprawczość. Nigdy wcześniej, po odejściu z dużej wytwórni nie myślałam o powrocie do podobnych działań, natomiast bardzo często mam tak dużo na głowie i zajmuję się samodzielnie realizacją każdego jednego projektu od początku do końca, że na pewno przydałaby mi się pomoc kreatywnego teamu, który potrafiłby spiąć wszystkie moje pomysły w jedną całość i poprowadzić to przez odpowiednie tory.

Myślisz, że stacje radiowe nie grają Cię, bo nie stoi za Tobą duża wytwórnia? A może nie odpowiada im Twoja muzyka? Zastanawiałaś się nad tym? Chciałabyś coś zmienić w tym temacie, czy kompletnie Ci na stacjach radiowych nie zależy?

Honorata Skarbek: Myślę, że duża wytwórnia nie ma z tym nic wspólnego. Całkiem możliwe jest to, że po prostu moje muzyczne propozycje nie spełniają obecnych oczekiwań rynku. Wchodząc do studia, nigdy nie mam w głowie tworzenia czegokolwiek pod publikę, stacje radiowe czy obecnych oczekiwań odbiorców. Robię, to co czuję, co mi się podoba i co potrafię. Jestem już ponad 12 lat na rynku i pokornie podchodzę do siebie, swojej pracy i miejsca w tej branży. Miałam już swoje złote czasy, złote płyty, złote statuetki i cieszę się, że na ten moment nie muszę być więźniem swojego sukcesu, tylko mogę z wolną i czystą głową podchodzić do każdego kolejnego projektu muzycznego.

Na koniec zdradź co dalej, jeżeli chodzi o Twoją karierę muzyczną. Masz jakieś plany, cele lub marzenia z nią związane?

Honorata Skarbek: Mam marzenie, aby wydać EP-kę w nieco bardziej niszowym nurcie muzycznym, który będzie mógł poruszać serca i dusze, pokazując tym samym jeszcze nie do końca odkrytą publicznie część siebie. Chciałabym mieć również wokół siebie ludzi, którzy byliby dla mnie wsparciem podczas realizacji moich muzycznych projektów. Planuję stworzyć swoje malutkie studio i sama nauczyć się realizacji dźwięków, aby w zaciszu domowym, gdzie czuję się najbardziej komfortowo i bezpiecznie, stworzyć coś zupełnie nowego, z czym najbardziej się na ten moment utożsamiam.

- Advertisment -

Share This Post

- Advertisement -

NAJPOPULARNIEJSZE

THE POP HUB AWARDS 2021 – NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE O TEGOROCZNEJ INTERNETOWEJ GALI

Wraz z cieplejszym okresem roku, zbliża sie 5. gala...

PLAYLISTA NA PRIDE MONTH!

Czerwiec określany jest Miesiącem Dumy osób LGBT+, to właśnie...

SIA I DAVID GUETTA PO RAZ KOLEJNY ŁĄCZĄ SIŁY!

Sia wypuściła właśnie nowy utwór "Floating Through Space" nagrany wspólnie ze swoim długoletnim współpracownikiem, Davidem...

Doda o singlu “Girls To Buy” TO BĘDZIE HYMN KAŻDEJ ESKORTY!

W związku z premierą utworu "Girls To Buy" porozmawiałem...

O SINGLU “WYPŁYWAM” I “THE VOICE KIDS”, CZYLI 5 SZYBKICH PYTAŃ DO MATEUSZA GOLICKIEGO

W cyklu “5 szybkich pytań do…” przepytuję Waszych ulubionych...

DOMINIKA KOMIAGO I JEJ “CHWILE”

Dominika Komiago to wokalistka i ex-jurorka programu "Śpiewajmy razem...