(G)I-DLE Z ALBUMEM “I BURN”!

-

- Advertisment -Muzyka - sprawdź na Ceneo

W 2020 roku (G)I-DLE zrobiło furorę za sprawę “DUMDi DUMDi”, które zgromadziło 18,3 mln streamów w Spotify oraz 74 mln wyświetleń na YouTube. Klip “Oh my god” otrzymał nominację w kategorii Best K-Pop podczas MTV Video Music Awards. Niezwykłą popularnością cieszył się także internetowy występ “2020 (G)I-DLE ONLINE CONCERT ‘I-LAND : WHO AM I”. Łączny dorobek (G)I-DLE do tej pory to 805 mln wyświetleń na YouTube oraz 752 mln streamów w Spotify.

I burn” to najbardziej dopracowany koncept w dotychczasowym dorobku (G)I-DLE. Na wydawnictwie znalazły się utwory opowiadające o wzlotach i upadkach, jakich doświadczany w związkach. Piosenki są niezwykle zgrabnym miksem gatunków. Trzy z nich zostały napisane przez liderkę grupy, SOYEON, dwie to kompozycje MINNIE, a jedna jest autorstwa YUQI. Wśród utworów napisanych przez SOYEON znalazł się główny singiel promujący wydawnictwo, “HWAA“. Kawałek wpada w ucho, a jego charakterystycznym elementem są wschodnie wpływy muzyczne. “LOST” to połączenie surowych emocji i produkcji R&B z towarzystwem syntezatorowych loopów i gitary. “Where is love” przenosi nas na parkiet za sprawą funkowego, retro basu. Również “MOON” za sprawą disco rytmu, basu i syntezatorów, to świetna, taneczna propozycja. “HANN(Alone in winter)” ma rozmach filmowej ballady, a “DAHLIA” porywa refrenem.

“I burn”, już teraz może cieszyć się równie dobrym debiutem – krążek pojawił się w dniu premiery na szczycie w 22 zestawieniach iTunes w ciągu czterech godzin, również w Polsce.

Mariusz Kmieć
Człowiek zawsze pełny energii, słuchający prawie każdej muzyki: od rocka (Halestorm), przez słodki pop (Dua Lipa), muzyki latino (RBD), k-pop (BLACKPINK) do muzyki spokojniejszej (Taylor Swift). Top 3 artyści: Taylor Swift, Demi Lovato, Miley Cyrus
- Advertisement -Płyty muzyczne - porównaj ceny
- Advertisment -Muzyka - sprawdź na Ceneo

Wyraź swoją opinie#SKOMENTUJ
SEKCJA KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

You might also likeRELATED
Recommended to you