(G)I-DLE Z ALBUMEM “I BURN”!

(G)I-DLE Z ALBUMEM “I BURN”!

Share This Post

W 2020 roku (G)I-DLE zrobiło furorę za sprawę “DUMDi DUMDi”, które zgromadziło 18,3 mln streamów w Spotify oraz 74 mln wyświetleń na YouTube. Klip “Oh my god” otrzymał nominację w kategorii Best K-Pop podczas MTV Video Music Awards. Niezwykłą popularnością cieszył się także internetowy występ “2020 (G)I-DLE ONLINE CONCERT ‘I-LAND : WHO AM I”. Łączny dorobek (G)I-DLE do tej pory to 805 mln wyświetleń na YouTube oraz 752 mln streamów w Spotify.

I burn” to najbardziej dopracowany koncept w dotychczasowym dorobku (G)I-DLE. Na wydawnictwie znalazły się utwory opowiadające o wzlotach i upadkach, jakich doświadczany w związkach. Piosenki są niezwykle zgrabnym miksem gatunków. Trzy z nich zostały napisane przez liderkę grupy, SOYEON, dwie to kompozycje MINNIE, a jedna jest autorstwa YUQI. Wśród utworów napisanych przez SOYEON znalazł się główny singiel promujący wydawnictwo, “HWAA“. Kawałek wpada w ucho, a jego charakterystycznym elementem są wschodnie wpływy muzyczne. “LOST” to połączenie surowych emocji i produkcji R&B z towarzystwem syntezatorowych loopów i gitary. “Where is love” przenosi nas na parkiet za sprawą funkowego, retro basu. Również “MOON” za sprawą disco rytmu, basu i syntezatorów, to świetna, taneczna propozycja. “HANN(Alone in winter)” ma rozmach filmowej ballady, a “DAHLIA” porywa refrenem.

“I burn”, już teraz może cieszyć się równie dobrym debiutem – krążek pojawił się w dniu premiery na szczycie w 22 zestawieniach iTunes w ciągu czterech godzin, również w Polsce.

- Advertisment -

Share This Post

- Advertisement -

NAJPOPULARNIEJSZE

THE POP HUB AWARDS 2021 – NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE O TEGOROCZNEJ INTERNETOWEJ GALI

Wraz z cieplejszym okresem roku, zbliża sie 5. gala...

PLAYLISTA NA PRIDE MONTH!

Czerwiec określany jest Miesiącem Dumy osób LGBT+, to właśnie...

SIA I DAVID GUETTA PO RAZ KOLEJNY ŁĄCZĄ SIŁY!

Sia wypuściła właśnie nowy utwór "Floating Through Space" nagrany wspólnie ze swoim długoletnim współpracownikiem, Davidem...

Doda o singlu “Girls To Buy” TO BĘDZIE HYMN KAŻDEJ ESKORTY!

W związku z premierą utworu "Girls To Buy" porozmawiałem...

HONORATA SKARBEK O NOWYM SINGLU “WULKAN” I PRZEKAZIE MU TOWARZYSZĄCYM

Przeprowadziłem wywiad z Honoratą Skarbek. Wypytałem artystkę o nową...

O SINGLU “WYPŁYWAM” I “THE VOICE KIDS”, CZYLI 5 SZYBKICH PYTAŃ DO MATEUSZA GOLICKIEGO

W cyklu “5 szybkich pytań do…” przepytuję Waszych ulubionych...