FINAŁ CHILLING ADVENTURES OF SABRINA MUZYCZNIE

-

- Advertisment -Muzyka - sprawdź na Ceneo

Chilling adventures of Sabrina, to serial, który przez ponad dwa lata obecności na Netflixie zdobył ogromną rzeszę fanów oczekującą każdego kolejnego sezonu ulubionej opowieści.

Historia nastoletniej czarownicy była nie tylko ciekawie zaadaptowanym komiksem, ale i również niespotykanym widowiskiem pod względem musicalowym. Już od pierwszego sezonu aktorzy odgrywający główne role w serialu prezentowali swoje niezwykłe zdolności wokalne, interpretując na swój sposób znane wszystkim klasyki, głównie te z lat osiemdziesiątych.

Ostatni sezon był pełen wspomnianych muzycznych adaptacji. W tym krótkim artykule chciałbym zestawić covery, które moim zdaniem zasługują na szczególne uznanie nie tylko przez fanów serialu. Trzeba mieć jaja, aby podjąć się własnej adaptacji utworu legendy, zwłaszcza jeżeli mamy to na myśli legendę, jaką jest Freddie Mercury.

Młodzi aktorzy Ross Lynch, Jaz Sinclair, Lachlan Watson oraz Jonathan Whitesell podjęli się wyzwania, które nie tylko ich nie przerosło, ale i również pozwala spojrzeć na znany wszystkim klasyk w zupełnie nowy, świeży sposób.

Powstały w 1983 roku utwór “Total Eclipse of the Heart” pomógł Bonnie Tyler uzyskać nominację do nagrody Grammy. Kiernan Shipka wcielająca się w rolę Sabriny zaskakująco dobrze poradziła sobie z adaptacją tego klasyka, nie tracąc przy okazji emocjonalnej wrażliwości, jaką przed laty pokazała wszystkim Bonnie.

Nikt nie jest w stanie zliczyć coverów utworów Guns N’ Roses, żaden z nich nie jest w stanie zastąpić oryginału. Jednak ta luźna adaptacja “Sweet Child O’ Mine” z pewnością wielu fanów zespołu zadowoli.

Utworu “Time Wrap” z kultowego musicalu “The Rocky Horror Show” z 1973 roku chyba nikomu nie trzeba przedstawiać, natomiast z pewnością warto zapoznać się z jej szaloną współczesną adaptacją, jakiej podjęli się aktorzy produkcji Netfilixa.

A jakie jest Wasze zdanie na temat powyżej przedstawionych klasyków? Czy uważacie, że młodzi aktorzy serialu “Chilling adventures of Sabrina” podołali? Podzielcie się opinią na naszym facebooku.

Norbert Żyła
- prezenter telewizji ATV oraz kanału "Afera na dywaniku", autor licznych publikacji w sieci. Prywatnie fan muzyki oraz seriali lat dziewięćdziesiątych. W wolnych chwilach uwielbia poświęcać się rysowaniu, które zaraz po pisaniu jest jego największa pasją.
- Advertisement -Płyty muzyczne - porównaj ceny
- Advertisment -Muzyka - sprawdź na Ceneo

Wyraź swoją opinie#SKOMENTUJ
SEKCJA KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

You might also likeRELATED
Recommended to you