DOMINIKA KOMIAGO I JEJ “CHWILE”

DOMINIKA KOMIAGO I JEJ “CHWILE”

Share This Post

Dominika Komiago to wokalistka i ex-jurorka programu “Śpiewajmy razem All together now”, która kryje w sobie potężny głos i niezaprzeczalną charyzmę. Po krótkiej przerwie w muzycznej działalności wraca z nową energią i singlem. Porozmawiałem z artystką o nowej piosence i towarzyszącym jej teledysku.

1.

Dominiko, w branży muzycznej działasz od lat, odnosząc większe lub mniejsze sukcesy, więc z pewnością doskonale odnajdujesz się w aktualnych trendach. Czy Twój najnowszy singiel “Chwile” powstał na bazie jakichś aktualnych trendów, czy bez analizowania rynku wypuściłaś, to co Ci w duszy grało.

Akurat utwór “Chwile” został wyjątkowo stworzony bez sugestii, po prostu spodobała mi się kompozycja, którą stworzył dla mnie Mike Johnson i ją nagrałam. Wyjątkowo tym razem odpuściłam, nie starałam się być w trendach, po prostu potraktowałam to jako próbę czy dalej widzę siebie jako artystkę. Jestem zaskoczona, że nic nie analizowałam tym razem. Pewnie są tam jakieś trendy muzyczne, ale tym razem zdałam się na ucho specjalistów, czyli Beaty Ejzenhart i Mike Johnson. Postanowiłam wyluzować, a czy to mi wyszło na dobre, zobaczymy.

2.

Przejdźmy do warstwy tekstowej. Czy tekst do “Chwil” został zainspirowany Twoimi życiowymi doświadczeniami? A może masz, jak artyści, którzy niekoniecznie opisują własne przeżycia, a obserwują otaczającą ich rzeczywistość i na jej podstawie tworzą teksty. Gdzie byś osadziła źródło swojej inspiracji?

Tutaj akurat już miałam cześć siebie w tym tekście. Chciałabym, by ta piosenka opisywała, to co przeżywałam w ostatnim okresie mojego życia, było ciężko, ale były też te lepsze chwile. Pandemia plus przerwa w śpiewaniu praktycznie na moje własne życzenie dała mi w kość. Za bardzo to kocham, by przestać to robić ale jestem już dojrzalsza i nie robię tego za wszelką cenę i pomimo wszystko. Mam swój prywatny świat odkrywam swoje inne pasje, o których nigdy nie wiedziałam będąc sfokusowana tylko na muzykę. Źródłem inspiracji jest moje życie w planach mam wydanie książki, ale nie chce być jej bohaterką. Może kiedyś to się spełni. Tekst do piosenki “Chwile” napisała Beata Ejzenhart, zawsze wie, jak opisać co człowiekowi w duszy gra jest praktycznie jak jasnowidzka.

3.

Utworowi towarzyszy bardzo barwny teledysk. Obraz towarzyszący piosence również był Twojego pomysłu, czy w tym przypadku skorzystałaś z czyjejś pomocy?

Dzięki za komplement przekaże ekipie. Ciężko i długo pracowaliśmy na efekt. Ten teledysk jest bardzo przewrotny, obrazuje ciężkie chwile i te pozytywne nie będę za dużo zdradzać, nawet jestem osadzona w więzieniu, ale zapraszam Was do obejrzenia. Zagrała tam również moja rodzina Aleksandra Komiago i Bernardeta Komiago. Myślę, że to takie nasze rodzinne dzieło i jestem z tego szalenie dumna. Teledysk to praca wielu osób bez nich tak naprawdę nie byłoby nic. Wspomogli mnie przyjaciele, za co im bardzo dziękuję. Każdy dołożył pozytywną cegiełkę do powstania tego wideoklipu.

4.

“Chwile”, to niezwykle pozytywny, pełen energii numer, jak zatem odniesiesz się do zdania, jakie podziela wielu artystów, że największe hity rodzą się w bólu? Czy życiowe dołki też znajdują swoje odzwierciedlenie w Twojej twórczości, a może przedstawiony wyżej pogląd nie dotyczy Twojej osoby i bardziej do tworzenia inspirują Cię pozytywne wydarzenia?

Ja po prostu lubię muzykę pozytywną w życiu mamy tyle różnych spraw problemów, że muzyka może być tą strefą w życiu dzięki, której maluje się na naszych twarzach uśmiech i nabieramy chęci do życia. Inspirują mnie wydarzenia negatywne i pozytywne. Staram się to przekuć, tak by słuchacz wiedział, że przechodziłam ciężkie chwile, ale się nie poddałam, chce dawać motywacje. W moim życiu również są momenty płaczu i niezrozumienia gorszego nastroju, staram się te gorsze chwile opisywać w tekstach a muzyką rozpogadzać. Nie zamykam się na tworzenie ballad, ale myślę, że na to przyjdzie jeszcze czas.

- Advertisment -

Share This Post

- Advertisement -

NAJPOPULARNIEJSZE

THE POP HUB AWARDS 2021 – NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE O TEGOROCZNEJ INTERNETOWEJ GALI

Wraz z cieplejszym okresem roku, zbliża sie 5. gala...

PLAYLISTA NA PRIDE MONTH!

Czerwiec określany jest Miesiącem Dumy osób LGBT+, to właśnie...

SIA I DAVID GUETTA PO RAZ KOLEJNY ŁĄCZĄ SIŁY!

Sia wypuściła właśnie nowy utwór "Floating Through Space" nagrany wspólnie ze swoim długoletnim współpracownikiem, Davidem...

Doda o singlu “Girls To Buy” TO BĘDZIE HYMN KAŻDEJ ESKORTY!

W związku z premierą utworu "Girls To Buy" porozmawiałem...

HONORATA SKARBEK O NOWYM SINGLU “WULKAN” I PRZEKAZIE MU TOWARZYSZĄCYM

Przeprowadziłem wywiad z Honoratą Skarbek. Wypytałem artystkę o nową...

O SINGLU “WYPŁYWAM” I “THE VOICE KIDS”, CZYLI 5 SZYBKICH PYTAŃ DO MATEUSZA GOLICKIEGO

W cyklu “5 szybkich pytań do…” przepytuję Waszych ulubionych...