DECLAN MCKENNA ZAPOWIADA NOWĄ PŁYTĘ I KONCERT W POLSCE!

-

- Advertisment -Muzyka - sprawdź na Ceneo

Declan McKenna zadebiutował w 2015 roku singlem “Brazil”, krytykującym FIFĘ i obecną w niej korupcję. Singiel znalazł się na debiutanckiej płycie artysty, “What Do You Think About the Car?”, wyprodukowanej przez Jamesa Forda (Arctic Monkeys, Depeche Mode, Florence and the Machine) i wydanej nakładem Columbia Records. Po premierze albumu Declan udał się w europejską trasę koncertową supportując zespół Blossoms, podczas której zagrał także dwa koncerty w Polsce – w Warszawie i Poznaniu. Teraz Declan przygotowuje się do wydania swojej drugiej płyty “Zeros”, której premiera zaplanowana jest na 21 sierpnia. Album promują single “British Bombs”, “Beautiful Faces” i “The Key to Life on Earth”.

Declan McKenna określany jest nową nadzieją brytyjskiej muzyki alternatywnej. Mimo młodego wieku, 21-letni artysta ma już na koncie album studyjny z 2017 roku i występy na takich festiwalach jak: Glastonbury, Coachella, czy Lollapalooza. Jego twórczość jest porównywana do m.in. The Libertines czy Jamiego T, a sam Declan jako swoją największą inspirację podaje Davida Bowiego. W swoich utworach Declan porusza ważne tematy społeczne, dlatego często nazywany jest głosem młodego pokolenia.

Artysta prezentuje swój nowy singiel „Daniel, You’re Still A Child” i zapowiada trasę koncertową po całej Europie! Odwiedzi warszawską Proximę 4 maja 2021 roku. Jego nowy album o nazwie „Zeros” jest zapowiedziany na 21 sierpnia tego roku

Daniel to ten dzieciak, który ma tyle do udowodnienia, tyle w sobie dusi, a świat ciągle mu powtarza, że nie jest normalny. Daniel jest raczej idea niż osobą. Social Media nie są jakimś wymyślonym statkiem kosmicznym, tylko rzeczywistością, w której żyją dziś młodzi ludzie. Sam w niej żyje. Nie staram się stworzyć narracji, że media społecznościowe są szalone i nie są przyszłością. My żyjemy tym szaleństwem już teraz.” – artysta o swoim nowym singlu.

 

Mariusz Kmieć
Człowiek zawsze pełny energii, słuchający prawie każdej muzyki: od rocka (Halestorm), przez słodki pop (Dua Lipa), muzyki latino (RBD), k-pop (BLACKPINK) do muzyki spokojniejszej (Taylor Swift). Top 3 artyści: Taylor Swift, Demi Lovato, Miley Cyrus
- Advertisement -Płyty muzyczne - porównaj ceny
- Advertisment -Muzyka - sprawdź na Ceneo

Wyraź swoją opinie#SKOMENTUJ
SEKCJA KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

You might also likeRELATED
Recommended to you